UUS! Jaan Tammsalul ilmus pühadeks raamat (1)

l.php

Kirjastus Pilgrim avaldas äsja Tallinna Jaani kiriku õpetaja Jaan Tammsalu raamatu “Igaviku hääl”, milles autor otsib vastuseid küsimustele, mis tunduvad lihtsad, kuid millele arusaadavalt vastata polegi niisama lihtne.

„Igavikul on kohati salapärane armastuse, rõõmu ja rahu hääl. Tegin katse sellest temast rääkida lihtsate sõnadega ja taipasin, et kõnelesin elust,“ ütleb Tammsalu ise oma teose kohta. Muu hulgas arutleb autor selle üle, mis viib inimese tõelise elumuutuseni, mis sobib tsiteerimiseks just praegu, ülestõsumispühade aegu.

„Elumuutuseni võib viia inimest see, kui ta ühel hetkel kohkub, taibates, et on täpselt samasugune kui paljud teised ümberringi. Aga ta sooviks olla kuidagi erinev, mitte parem, vaid omamoodi indiviid. See ainukordne isiksus, kellele Jumal on andnud millekski elu. Oi, kuidas ma sain nii nagu tolmas, kui ma kunagi ütlesin, et asendamatuid ei ole. Kiriku- ja kultuuriloolane, dr. theol Toomas Paul ütles mulle, et me kõik oleme asendamatud. Sina, mina – me kõik oleme kellelegi asendamatud. Ja meid ongi asendamatuteks loodud. Ent häda on selles, et meie, asendamatud, tegeleme asjadega, milles oleme asendatavad. Ja me ei tegele asjadega, milles me oleme asendamatud. Me tahaksime tegeleda kõikide asjadega, me tahaksime igal hetkel kõikjal kohal olla, Facebookis iga piiksatuse peale reageerida. Aga asendamatud me oleme sellele inimesele, kes on teisel pool köögilauda juba pikka aega nukralt mõelnud: „Vaataks ta ometi minu poolegi. Ütleks ta ometi mulle mõne sõna. Kuuleks ta seda, mida ma talle ütlen…”

“Igaviku hääle” esitlus toimub neljapäeval, 31. märtsil kell 17.17 Tallinna Jaani kirikus, kus kõneleb autor ja musitseerivad Robert Jürjendal, Bonzo, Toomas Vavilov, Jaan Elgula.

safe_image.php

Print Friendly, PDF & Email