Saarlased ja muhulased on nobedad talguid plaanima

“Teeme ära” talgutele kirjapanek, mis algas eelmisel nädalal, on hoogsalt käima läinud. Saare maakonnaski oli neljapäevase seisuga jõutud registreerida juba üle 20 talgu.

Talgute Saaremaa koordinaator Reet Viira kiitis saarlaste ja muhulaste tublidust. “Talgupealinna tiitel kuulub auga meile!” kinnitas ta.

Praeguseks on maakonnas üles pandud enamasti veeohutustalgud. Veeäärseid talguid on tulemas näiteks Abrukal, Karalas, Atlas, Kaunispel, Kesselaiul ja mujalgi. “Selle aasta fookuses ongi koostöös päästeametiga valitud veeohutus, sest selles osas on meil kõigil palju õppida,” märkis Viira.

Reet Viira nentis, et kõigile kogukondadele, kes on valinud endale tänavuste talgute teemaks veeohutuse, on “Teeme ära” meeskond valmis pannud kingituse. “Kutsume üles rajama veeohutusstende, mille jaoks saame anda päästerõnga koos viskeliiniga ja ohutusjuhisega infotahvli,” rääkis Viira. Seda tänu siseministeeriumi- poolsele rahastusele ja heale koostööle päästeameti ja vabatahtlike päästjatega.

Maakondlik koordinaator ootab veelgi enam noori talgulisi oma kogukonnas talguid korraldama. “Noored, haarake ohjad ja tehke oma kogunemiskohtades korrastustalgud. Noortekeskused korda, skeitpargid korda, jalgpalliväljaku ümbrus korda!” loetles ta. “Nii saab oma maailma paremaks, hoolivamaks, sõbralikumaks muuta.”

Talguid saab lisada talguveebi kuni talgupäevani, mis tänavu on 7. mail. “Mida varem talgud üles pannakse, seda parem. Talgulised teavad plaane teha ja talgujuht saab tööde planeerimisel talguliste arvuga arvestada,” sõnas Viira.

Kui talgute registreerimine kuulutati välja 17. märtsil, siis 18. aprillist pööratakse talgulistele rohkem tähelepanu ja hakatakse talgulisi kutsuma end talgutele registreerima. “Innustan kõiki oma talguid Teeme Ära talguveebi kirja panema ja soovin turvalist talgupäeva!” ütles Reet Viira.

  1. aastal korraldati üle Eesti 1808 talgut, millest võttis osa 47 136 inimest ehk 3,6% eestimaalastest.
Print Friendly, PDF & Email