Tarbijate ühistu sai uue nõukogu (10)

EINE SOHVABAARIS: Volinike koosoleku lõpetas ühine lõunasöök, kus head isu soovis ühistu juhatuse liige Kalle Koov.                         MAANUS MASING

EINE SOHVABAARIS: Volinike koosoleku lõpetas ühine lõunasöök, kus head isu soovis ühistu juhatuse liige Kalle Koov.
MAANUS MASING

Saaremaa tarbijate ühistu volinikud valisid eilsel erakorralisel koosolekul ettevõtte nõukogusse neli uut liiget, viies kandidaat esitatakse kinnitamiseks ühistu järgmisel korralisel volinike koosolekul.

Koosolekust osavõtt oli peaaegu sajaprotsendiline – 34 volinikust oli kohal 33. Saaremaa tarbijate ühistu juhatuse liikme Kalle Koovi sõnul näitab see, et teema on oluline ja ühistu läheb inimestele korda. “Osalejad olid aktiivsed, inimestel oli julgust küsimusi esitada ja ettepanekuid teha,” märkis ta.

Koosolekul tänati nõukogust taandunud Palmi Terast, Mihkel Lutšenkot ja Rein Seppa tehtud töö eest ning kinnitati nende asemel kuue kandidaadi hulgast ametisse Aivar Sõrm, Andres Tamm, Jaanus Põder ja Mai Takkis. Nõukogu viienda liikme koht jäi esialgu vakantseks. “Otsime täiendavat kompetentsust,” ütles Koov ja lisas, et hetkel on veel lahtine, kas see inimene peaks tulema kaubanduse või hoopis arendustegevuse valdkonnast.

“Mis seal salata, meie poodide areng peaks olema kiirem. Meil on näiteks soov juba sel aastal Pärnu Port Arturi kaupluses käivitada nutikassad, järgmisena aga Kuressaares Rae poes, kus väiksemate ostude osakaal on küllalt suur,” selgitas Koov ja lisas, et abi arendustegevuses on Saaremaa ühistul loota ka tarbijaühistute keskühistult.

Volinikud kinnitasid ka päevakorras olnud nõukogu töös osalemise tasud ja põhikirjamuudatused.

Kommenteerides ametist lahkunud endise nõukogu esimehe Rein Sepa väljaütlemisi juhatuse liikmete pahatahtlikust tegevusest ja kahtlusi, et eile toimunud volinike koosolek ei pruukinud olla õiguspärane, märkis Koov, et sellise avaldusega ütlevad Sepp ja tema selja taga seisjad, et volinikud pole mitte keegi.

“Nad vastandavad ennast ühistule, ühistu liikmetele ja ükskõik mis viisil valitud volinikele ehk tegelikult on just see pahatahtlik tegevus,” sõnas ta.

Saaremaa Tarbijate Ühistul on 1325 liiget, 29 kauplust ning ettevõte on tööandjaks 390-le inimesele.

Print Friendly, PDF & Email