Päikest püüab kümme äriideed

Kaheksandat aastat toimuval Saare maakonna noorte äriideede konkursil Saaremaa Päike kvalifitseerus võistlema kümme ideed.

Triin ArvaKonkursi raames toimuvaid ettevõtmisi vedava Saaremaa arenduskeskuse konsultandi Triin Arva (pildil) sõnutsi olid nad tänavu innovaatilised ja sel aastal sai võistlustöö esitada Saaremaa Päikese Facebooki lehel Google’i vormis.

“Ikka samm edasi,” nentis ta. “Muidugi oli ka võimalus saata ideed sedaviisi, et laed vormi alla arenduskeskuse või ettevõtjate liidu lehelt, täidad ära ja saadad tagasi.”

Ideid esitati 12, neist kvalifitseerus kümme. Kahel meeskonnal on vaja veel natuke tööd teha, et oma ideed konkretiseerida. “Kindlasti on nad küpsed seda esitama juba järgmisel aastal,” sõnas Arva.

Kvalifitseerunud kümme tööd on tema sõnul kõik äärmiselt toredad ja praktilised. Oma ideid esitasid konkursile nii juba varem Saaremaa Päikesel osalenud kui ka täiesti uued tegijad. Valjala põhikool on näiteks esindatud suisa mitme meeskonna ja ideega.

Järgmine samm on osalejate jaoks ettevõtete külastus, mis toimub 15. aprillil.

Konkurssi korraldab Saaremaa arenduskeskus koostöös Saaremaa ettevõtjate liidu, Saarte koostöökogu ja Swedbankiga. Auhinnafond on 1000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email