Orissaare valis topeltkõnelused

NAISED ARUTAVAD: (Vasa­kult) Maret Aardam, Ene Kööts, Laura Leidas, Anne Kakko ja Elo Lember otsustasid, et Orissaare räägib läbi nii Kuressaare kui Leisiga. MAANUS MASING

NAISED ARUTAVAD: (Vasa­kult) Maret Aardam, Ene Kööts, Laura Leidas, Anne Kakko ja Elo Lember otsustasid, et Orissaare räägib läbi nii Kuressaare kui Leisiga.
MAANUS MASING

Orissaare vallavolikogu otsustas oma eilsel istungil, et jaatavalt vastatakse nii Leisi kui ka Kuressaare ühinemisläbirääkimiste kutsele.

Muu hulgas tähendab see otsus seda, et Ida-Saare valla ideele pole veel n-ö vett peale tõmmatud. Varem on Leisile jaatava vastuse andnud Pöide vallavolikogu. Orissaare volikogus otsuse tegemisele erilist arutelu ei eelnenud. Volinikud eesotsas volikogu esimehe Marili Niitsiga tõdesid, et mõlema laua taha istumine on kasulikum.

“Mina ei tea küll, kumb õige on. Mul on vaid kõhutunne,” tõdes Niits ja lisas, et kõhutunde pealt tema küll ei julge ühte kutset teisele eelistada. “Midagi ei ole kindlat, kõik on alles lahtine,” märkis ta ühinemisprotsesside kohta.

Volinik Evi Männik sõnas, et mõlema laua taha minek annab kindlasti palju infot ning see tuleb igal juhul kasuks.

Napi kümneminutilise arutelu järel otsustas volikogu häälteenamusega vastata jaatavalt mõlemale kutsele. Leisile vastamist toetas seitse ja linnale kümme volinikku.

 

Print Friendly, PDF & Email