TeatriKino tegutseb võimaluste piiril (3)

Linnateatri direktor Piret Rauk.

Linnateatri direktor Piret Rauk.

Kuressaare linnateatri TeatriKino pakub filmielamusi asutuse võimalustest lähtuvalt, kuna filmide näitamine on vaid üks teatrimajas toimuvatest tegevustest.

Alates möödunud sügisest, mil Kuressaare linnateater sai täiesti uue helisüsteemi, on ka filmide näitamine saanud teatrimajas uue hingamise ning läinud publiku hulka silmas pidades jõudsalt ülesmäge.

Selle aasta 1. jaanuarist 12. märtsini on TeatriKinos toimunud 41 seanssi ja vaatajaid on olnud 5036 ehk keskmiselt 123 inimest seansil. Arvestades, et piletiga kohti on filmiseansside ajal 203 (rõdu keskmisi kohti ei ole võimalik välja müüa, kuna seal istujad jääksid projektori valguskuva alasse), teeb see saali täitumuseks 61 protsenti. Tuleb muidugi märkida, et antud ajavahemiku populaarseim film on olnud “Klassikokkutulek” 1632 vaatajaga, mis moodustab kogu publikust ligemale kolmandiku.

Linnateatri direktor Piret Rauk tõdes, et möödunud aasta lõpust on kino saanud varasemaga võrreldes rohkem aega. Aga selle peale on näiteks üks väärikas linnakodanik teatanud, et kui tegu on kinosaaliga, siis tema enam teatrisse ei tule.

“Samas küsivad inimesed, miks rohkem filme ei näidata,” rääkis teatrijuht. “Üks lapsevanem küsis, miks meie lapsed ei vääri seda, mida Tallinna lapsed ja miks ei ole iga päev lasteseansse. Aga meil ei jätku selleks lihtsalt inimesi,” lisas ta.

Rauk nentis, et see, mida teatrimajas tehakse, on eelkõige kogukonna otsus. “Kuid mina ei ole tulnud siia mitte kino juhtima, vaid ennekõike teatrit tegema. Ehk siis küsimus on selles, et Saaremaal ja Kuressaares ei ole kinosaali.”

Linnateatri direktori asetäitja loomealal Aarne Mägi soovib filmisõpradelt ennekõike mõistmist. “Me ei saa seda teha nii regulaarselt ja meie filmivalik ei ole ehk niisugune, nagu mõni linnakodanik seda sooviks, aga seni, kuni Kuressaares teist võimalust ei ole, teatris filmide näitamist kindlasti ära ei lõpetata,” kinnitas ta.

Mägi sõnul töötab TeatriKino enam-vähem võimete ja võimaluste piiril. “Lahtine on veel see, mis suvel saab, sest siiamaani ei ole me suvel filme näidanud. Aga kui tulevad head filmid, mida saaks näidata, siis me seda võimalust kindlasti kaalume,” lisas ta.

 

Print Friendly, PDF & Email