Saarlased on näoga mere poole (3)

Möödunud nädalal sai üle saja saarlase Kuressaares Rüütli spaahotellis osa navigatsiooni hooaja avaseminarist “Saarlased näoga mere poole!”. Siinkohal soovin tänada kõiki, kes võtsid vaevaks kohale tulla, kuulata ja kaasa mõelda.

Ei saa öelda, et saarlased oleksid mereohutuse teema vastu ükskõiksed, ja seda tõestasid publiku elavad reaktsioonid. Saime kuhjaga mõtteid ja tagasisidet, millele edaspidi ennetustöös tähelepanu pöörata.

Kogukonna jaoks võiks kõige olulisema teadmisena seminarilt kaasa võtta selle, et ennekõike tuleb pöörata tähelepanu mereturvalisuse teadmiste levikule noorte seas. Sellest tuleks kindlasti rääkida nii kodus, koolis kui ka lasteaias. Kindlasti tuleb kaasa aidata ujumisoskuse levikule, sest mereäärsetena me selle hädavajaliku oskuseta läbi ei saa. Meri on meie lahutamatu kaaslane ja me peame õppima temaga hakkama saama.

Selleks, et lapsed üritusest kõrvale ei jääks, korraldasime neile mereohutuse-teemalise joonistusvõistluse “Oleme mererahvas!”, kuhu laekus pea 260 tööd üle maakonna. See on muljetavaldav hulk ning suur tänu siinkohal lastele ja nende juhendajatele kodudes, lasteaedades ja koolides.

Meie jaoks oli väga suur üllatus, kui paljud kogukonna esindajad ja ettevõtjad soovisid seminari ja joonistusvõistluse auhinnafondi toetada. Siinkohal suur tänu teadlikele ja hoolivatele ettevõtjatele, kes hindavad mereohutust ja leidsid võimaluse ürituse toimumisse panustada. Ohtude ennetamine saab toimuda efektiivselt vaid siis, kui kogukonnas on sellele toetus. Oma värsketest kogemustest teame, et Saare maakonnas on see toetus olemas.

Tuletan meelde, et 2016 on merekultuuriaasta. Seega külastage kindlasti kodulehte http://merekultuur.ee ja leidke endale sobiv üritus, mida külastada.

Lõpetuseks toon välja olulisima, mis jäi kõlama kogenud kaptenite ja purjetajate räägitust: päästevesti mittekasutamine on levinud probleem. Need on alustel küll olemas, kuid mitte laevas viibijatel seljas. Oluline on mõista, et aega nende selga panemiseks ei pruugi õnnetuse hetkel enam jaguda. Seega, palun kasutame alati merel olles päästeveste ja lõpetame nende hoidmise pakendatuna kapinurgas. Mainimata ei saa jätta seda, et ilma külmarohuta on merel tunduvalt ohutum. Turvalist mereliiklust!

Žanna Kreštšenko, piirkonnapolitseinik

Print Friendly, PDF & Email