Ralli linnakatse toimumine lahtine

Kuressaare linnavalitsus andis sügisese Saaremaa ralli korraldajatele loa paigaldada linna keskväljakule stardi- ja finišipaik, kuid samas luges peale ka sõnad, mida tuleks linnakatse loa saamiseks järgida.

Ralli direktor Toomas Sepp ütles, et soov linnakatse korraldada neil küll on, kuid midagi pole veel kindel. Seda enam, et linnavalitsuse vastus tekitas täiendavaid küsimusi.

simmo kikkasPraegu linnapead asendav Simmo Kikkas (pildil) kirjutas, et ralliraja ääres peaks olema rohkem turvamehi ning rohkem tähelepanu tuleb pöörata raja ääres toimuvale ja kaaskodanikke häirivale alkoholitarbimisele. Samuti tuleks hankida kooskõlastus tänavavalgustuse haldajalt Kuressaare Soojus, kuna kahel aastal on ralli ajal valgusteid maha sõidetud.

Toomas Sepp ütles, et turvalisuse tagamisel ei ole korraldajad kunagi järeleandmisi teinud. Politsei ja autospordiliit on turvaplaani alati heaks kiitnud ning turvalisuse tagamisega on toime tuldud.

“Alkoholi tarvitamise suhtes on selge, et seda ei ole võimalik 100% keelata ja kontrollida,” tõdes Sepp. “Olgu mis üritus või sündmus tahes, seda tehakse ikka ja jälle ning Kuressaare linna tänavatel korraldatav Saaremaa ralli kiiruskatse ei ole erand.”

 

Print Friendly, PDF & Email