Provintsiteatripäevad tulevad Lümandas

6_provintsNelja maakonna Provintsiteatripäevad toimuvad tänavu 23.–24. aprillil Lümanda kultuurimajas. Kahe tiheda päeva jooksul on kavas 17 etendust Saare-, Lääne-, Hiiu- ja Pärnumaa näiteringidelt.

Saare maakonna rahvakultuuri spetsialist Krista Lember ütles, et nelja maakonna ühisüritus algatati 2012. aastal selleks, et tuua Saaremaale n-ö värsket verd. “Meil olid oma maakonna Provintsiteatripäevad, aga tundus, et värsket verd oleks vaja. Üksteisele mängimine läks igavaks,” selgitas Lember. Toona toimus Provintsiteatripäev Tornimäe rahvamajas. Seejärel rändas üritus teistesse maakondadesse ja on nüüd ringiga tagasi Saaremaal.

Lembri sõnul on nelja maakonna Provintsiteatripäev, mis nüüdseks on sisuliselt kasvanud Provintsiteatripäevadeks, Saaremaa näiteringidele igati kasuks tulnud. “On tekkinud julgus üles astuda ja ennast näidata.” Ta märkis, et vabariiklikke konkursse Eestis küll toimub, kuid kõik Saaremaa näiteringid nendest sageli osa ei võta. “See (nelja maakonna Provintsiteatripäev – toim) on selline pisem konkurss, kuhu julgevad kõik tulla,” lisas Lember.

Näha saab Lümandas tänavu nii nooremale põlvkonnale mõeldud teatritükke kui ka pigem täiskasvanutele sobivaid etendusi. Teistest maakondadest on tulemas TRET-teater ja Raeküla rahva teater Pärnumaalt, Kärdla kultuurikeskuse harrastusteatri näitering Hiiumaalt ning Matsalu näitemängu seltsing ja KÖT! teater Läänemaalt.

Konkursi žüriis on Toomas Lõhmuste, Jaak Allik ja Andres Ots. Välja selgitatakse grand prix’ võitja, kolm laureaati ning parimad mees- ja naisnäitlejad.

 

Print Friendly, PDF & Email