Audi keskus müüb nüüd odavamaid kasutatud autosid (6)

AUDI KESKUSES: Riina Oeselg ja Aivar Aru töötavad klientide rahulolu nimel.  MAANUS MASING

AUDI KESKUSES: Riina Oeselg ja Aivar Aru töötavad klientide rahulolu nimel.
MAANUS MASING

Reval Auto Esindused OÜ Kuressaare keskusest saab kätte ka vähepruugitud Volkswageni, Nissani ja Škoda võtmed.

Reval Auto Esindused OÜ-le kuuluv Kuressaare keskus on Audi teeninduspartner ja Audi Approved :plus edasimüüja. Lisaks Kuressaarele on ettevõttel esindused ka Tallinnas ja Pärnus. Audi Approved :plus kaubamärk tähendab aga seda, et Kuressaare keskusest saab osta vähekasutatud Audisid.

15–20% odavamad

Kuressaare keskuse juhataja Aivar Aru selgitas, et vähekasutatud tähendab seda, et autoga on sõidetud umbes paar kuud kuni aasta. Autode tehniline seisukord on aga kontrollitud ja ka tehasegarantii pikendatud. Seega puuduvad riskid, mis võivad kaasneda, kui osta kasutatud auto mõnelt eramüüjalt.

Lisaks Audile pakub Kuressaare keskus müügiks vähepruugitud Volkswageneid, Nissaneid ja Škodasid. Kõigile nimetatud brändidele ollakse ka teeninduspartneriks. Aru selgitas, et enne, kui võeti kasutusele Audi Approved :plus kaubamärk, ei tohtinud Kuressaare Audi keskus teisi marke ega kasutatud autosid müügisaali võtta.

Nüüd on aga tuldud klientidele lähemale nii kaubamärkide kui ka hinnataseme osas. “Peame arvestama sellega, mida siin Saaremaal ikkagi tahetakse. Tahetakse ju ka Volkswagenit ja siis tuleb kliendile leida Volkswagen. Samuti tuntakse huvi Škodade vastu,” selgitas Aru. Vähekasutatud autode hind on keskmiselt 15–20% odavam võrreldes täiesti uue autoga.

Uus süsteem sobib hästi kokku autokeskuse toimimise loogikaga. Nimelt hoitakse keskuses asendusautosid, mida kliendid saavad rentida sel ajal, kui nende oma masin näiteks remondis on. “Need asendus­autod tuleb hiljem realiseerida,” märkis Aru, selgitades, et praegused asendusautod lähevad teatud aja möödudes müüki. “Ise ostame ja siis ise ka müüme,” sõnas keskuse juhataja.

Lisaks aitab uus kaubamärk paremini kasutada müügisaali pinda. Kui varem oli keskuses n-ö vaatamiseks väljas viis-kuus uut Audit, siis nüüd on seal nelja erinevat marki autod ja erinev on ka autode hinnaklass.

Aru möönis siiski, et kui kellelgi on huvi just uue Audi vastu, siis on ka seda võimalik korraldada, kuid keskuses sees uusi autosid otseselt enam ei eksponeerita.

Viimastel aastatel on Kuressaare esindusest ostetud keskmiselt 18–24 autot aastas. Möödunud aastal läks näiteks müügiks kuus uut Audit, neist kolm Audi Q7-d ehk linnamaasturid. Veelgi populaarsemad olid aga Nissan Qashqaid, mida müüdi kokku kuus.

Vajadus parkla järele

“Ühe autoesinduse suurim eesmärk on rahulolev klient. Kui klient on rahul, siis ta usaldab meid ja tuleb tagasi,” lausus Aru. Osaliselt seetõttu soovitakse laiendada ka keskuse parkimispinda.

Praegu on keskusel vaid kuus parkimiskohta, mis Aru sõnul praegusi vajadusi enam kuidagi ei rahulda. 12–14-kohaline parkla soovitakse ehitada kohta, kus on purskkaevuga bassein.

Aru tõdes, et bassein on kehva ehituskvaliteediga ja küllaltki amortiseerunud ning selle süsteemide kordategemine nõuaks suurt investeeringut. Kuna suve teises pooles peaks algama Tallinna tänava rekonstrueerimine, oleks see igati õige aeg ka parkla ehitamiseks.

“Keskuse huviks on ja jääb parkla rajamine. Ega meil muid alternatiivseid lahendusi kliendiparkla rajamiseks ei ole,” viitas ta piirangutele, mida seavad kinnistu piirid. “Ärimaa on ärimaa ja seda peab kasutama ärilistel eesmärkidel.”

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email