Maido Tolli mitu rolli

 

RASKE TREENINGUL, KERGE  ESINEDES:  Päevakeskuse treeningtunnis tantsivad Maido Toll ja Anne-Liis Mänd sõutantsu­trupist Elurõõm treener Õie- Laurielle Väli  juhendamisel.  IRINA MÄGI

RASKE TREENINGUL, KERGE ESINEDES:Päevakeskuse treeningtunnis tantsivad Maido Toll ja Anne-Liis Mänd sõutantsu­trupist Elurõõm treener Õie-Laurielle Väli juhendamisel.
IRINA MÄGI

Maido Toll ja Anne-Liis Mänd ei ole võistlustantsijad, kuigi võiksid seenioride klassis selle ala harrastajaile väärilist konkurentsi pakkuda. Imetlusväärselt sujuvalt joonistab tantsupaar põrandale kujuteldavaid poognaid, tehes oma tantsuoskusega silmad ette endast noorematelegi.

Uskumatu, aga nii see on – paastukuu 31. päeval potsatab Maido Tolli turjale 80. aastaring. “Alles 80, mis see siis ära ei ole,” mõtiskleb ehitusmeister, raskejõustikualadel rekordeid püstitanud ja harrastuskunstnikuna endale nime teinud Maido Toll.

Tõepoolest, sportliku kehaehitusega ja paksu juuksepahmakaga tantsijat vaadates ei tihka küll öelda, et see mees juba vähem kui paari nädala pärast 80-aastaseks saab. Tervise üle Maido ei kurda, igapäevasteks tegemisteks jagub tal elutahet ja energiat kuhjaga.

Kihelkonna mail Oju külas sündinud ja kasvanud poiss sai spordipisiku külge kodutanumailt. “Meid oli viis venda. Külapoisid käisid meil palli mängimas ja teisi alasid tegemas. Niimoodi see sporditegemine pihta hakkas,” meenutab Maido.

Kihelkonna kooli lõpetamise järel valis isaga ehitus- ja remonditöödel kätt proovinud perepoeg elukutse omandamiseks Tartu ehituskooli. Ehitaja diplom taskus, tuli Maido tagasi kodusaarele. Uueks elupaigaks sai Orissaare. Pärast päevatööd rassis noormees sporti teha.

“Isegi poksiga tegelesin. Põhialad olid maadlus ja tõstmine. Jooksmine meeldis ka. Paremaid tulemusi saavutasin pikamaadistantsidel,” võtab Maido noorusaja saavutused kokku.

Üks harrastus viis teiseni

Orissaarest kutsuti ehitus- ja spordimees sõjaväkke. Aasta oli siis 1955. Kroonut teenis ta üle kolme aasta. “Kui teenistusaeg lõppes, tulin koju Oju külla. Maal aga õiget tööd ei leidnud ja nii sai minust peagi linnamees. Päeval töötasin ehitusel ja õhtul tegin sporti,” räägib elutöö ehitajana teinud Toll.

Täispikk lugu ilmus laupäevases Saarte Hääles.

Print Friendly, PDF & Email