Ära ei tapa, aga elada ei lase (12)

AJUTINE LEEVENDUS: Marina Kaunis sai abi loodustoodetest ja aluselisest veest, ent temagi on proovinud kõrvetisi vaigistada käsimüügiravimitega. MAANUS MASING

AJUTINE LEEVENDUS: Marina Kaunis sai abi loodustoodetest ja aluselisest veest, ent temagi on proovinud kõrvetisi vaigistada käsimüügiravimitega.
MAANUS MASING

Kui kõhus kõrvetab nii vihaselt, et kere end valu pärast iseenesest kerra tõmbab ja nõnda juba pikka aega, tõttab tark tohtri juurde, mitte enam apteeki.

Marina Kaunis sai kõrvetisi ehk reflukshaigust eriti valusalt tunda. Temal läks koguni nii hullusti, et tal tekkis kaksteistsõrmiksoole haavand. “Tunda andis see nii, et esmalt olid kõrvetised ja siis hakkasid valud ülakõhus,” räägib Marina.

Kui kõht tühjaks läks, hakkas isegi veel hullemini valutama. Kui Marina siis sõi, läks tal veidi paremaks. Palju ta aga süüa ei saanud, sest seejärel oli jälle raske ja pundunud tunne. “Nägin, et see jama mööda ei lähe, läksin arstile ja seal avastatigi haavand.”

Sooda ja veega leevendama

Marina Kaunis sai oma haavandile ravi peale ja mõnda aega oli kõik korras. Korduma hakkas trall aga igal kevadel ja sügisel. Nüüdseks on ta asja korda saanud tänu loodustoodetele.

“Joon iga päev aluselist vett ja tervis on okei,” kinnitab ta.

Kui selle vee joomine ära jätta, võivad kõrvetised Marina sõnul ilmselt naasta. “Mul on lihtsalt magu liialt happeline ja mu pojal on sama häda. Aga aluseline vesi on tervisele üldse hea,” märgib Marina.

Anni Murd oli mõne aja eest kõrvetistega täitsa hädas. Seda siis, kui ta kehakaal praegusega võrreldes veel tublisti suurem oli. Anni teadis toona kohe, millega tegu, kuna ta sugulastelgi on sama häda.

Pikemalt kõrvetistest loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email