ÜLSKUTSE: Tunnustagem parimaid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid

15. märtsist on kõigil võimalik haridus- ja teadusministeeriumi veebilehe www.hm.ee/gala kaudu esitada tunnustamiseks parimaid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid.

Piirkondliku ja üleriigilise tunnustamisürituse “Eestimaa õpib ja tänab” kaudu tõstame esile teistele eeskujuks olevaid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Kõiki neid inimesi ühendab üks omadus – vastutustunne tuleviku ees.

Tunnustame viimase kolme aasta tulemuslikku tegevust, millel on märkimisväärne mõju õppurite arengule, kogukonnale ja ühiskonnale. Samuti on eesmärk heade kogemuste jagamine üle Eesti.

Kandidaate on kõigil võimalik esitada kuu aja jooksul üheteistkümnes kategoorias: lasteaiaõpetaja, klassiõpetaja, põhikooliõpetaja, gümnaasiumiõpetaja, klassijuhataja, kutseõppeasutuse õpetaja, õppejõud, suunaja, õppeasutuse juht, hariduse sõber ja aasta tegu hariduses.

Pärast kandidaatide esitamist alustavad parimatest parimate väljaselgitamiseks tööd maakondlikud komisjonid ja kõrghariduse komisjon, kes esitavad igas kategoorias oma ettepanekud üleriigilisele žüriile. Sel aastal ootame uuendusena maakondlike komisjonide esitatud õpetajate kohta ka õpilaste arvamusi oma õpetajast soovitavalt lühikese videoklipi vormis.

Kogu ettevõtmine tipneb 8. oktoobril Jõhvi kontserdimajas toimuva Aasta Õpetaja galaga, mille korraldavad haridus- ja teadusministeerium, Eesti haridustöötajate liit ja Innove ning millest sünnib ka televisiooni otseülekanne. Lisaks tunnustatakse Aasta Õpetaja galal traditsiooniliselt ka õppureid ja nende juhendajaid, kes esindasid möödunud õppeaastal Eestit edukalt rahvusvahelistel võistlustel.

Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Haridustöötajate Liit ja SA Innove

Print Friendly, PDF & Email