Ametikooli õpilased olid tublid kokkajad

VAARITAMAS: Natalja Vronskaja ja Loore Kuris saavutasid 3. kursuse võistlejate hulgas esimese koha. TAAVI TUISK

VAARITAMAS: Natalja Vronskaja ja Loore Kuris saavutasid 3. kursuse võistlejate hulgas esimese koha.
TAAVI TUISK

Kodukoolis toimunud rahvusvahelisel kokavõistlusel pälvisid koos meeskonnakaaslasega esikoha Erika Eding ja Loore Kuris Kuressaare ametikoolist.

Võidukas Loore Kuris kiitis oma tiimikaaslast Natalja Vronskajat ja märkis, et harjutas võistlusteks päris palju. “Keele valmistamine oli paras pähkel, aga saime hakkama,” märkis ta.

Pärast ametikooli lõpetamist tahaks Kuris minna tööle välismaale. “Seal on rohkem võimalusi,” selgitas ta. Kuris lisas, et on väga õnnelik, et otsustas just Kuressaare ametikooli õppima tulla.

Balti riikide parimad

17.–18. märtsil toimunud võistlusest “Kokakunst Kuressaares 2016” võtsid osa Eesti parimad kokaõpilased üheksast ametikoolist. Neile pakkusid konkurentsi külalised Soomest ja Lätist. Soome võistlejad tulid Vantaas asuvast Varia ametikoolist, Läti võistlejad Riia turismi- ja tehnikakoolist.

Eraldi arvestuses võistlesid teise ja kolmanda kursuse kokaõpilased, kes loositi kaheliikmelistesse võistkondadesse. Aega oli mõlemal vanusegrupil magustoidu, pearoa ja peakohtuniku väljapakutud üllatusroa tegemiseks neli tundi. Võistlustel hinnati toitude välimust ja maitset, hügieeninõuete järgimist, töövõtteid, tooraine kasutamise ökonoomsust ja võistkonna-sisest koostööd.

III kursuse õpilastel tuli valmistada maheveise sisefileed ja keelt ning panna cottat ehk kooretarretist. Üllatus­roaks oli pošeeritud muna Hollandi kastmega. II kursuse omadel tuli hakkama saada räimepihvi ja kohupiima-purukoogiga. Üllatusroana tuli neil aga valmistada võileib juustu, peekoni, muna, värske rohelise ja ürtidega.

Kuressaare ametikooli kutseõpetaja Irina Arhipova ütles, et neli tundi on kolme roa valmistamiseks igati piisav aeg, kuid pingeliseks läheb võistlustel nii või naa.

Hea tulemus on oluline

“Detaile on nii palju, aga võistlustöö ei saagi olla lihtne,” selgitas ta. Arhipova lisas, et hea tulemus selliselt võistluselt on igale kokale oluline. “See on väga suur näitaja,” kinnitas ta.

Peakohtunik, Eesti peakokkade ühenduse president Rudolf Visnapuu ütles auhinna­tseremoonial, et võistlustel tegid kokaõpilased tugevat tööd ja kindlasti said nad juurde olulisi kogemusi. Ta tõi välja, et 2. ja 3. kursuse õpilastel on märgatav vahe, mis näitab samuti, kui olulised on kogemused.

Peakohtunik kiitis ka õpilaste koostööd. Ta küll tõdes, et mõne paari puhul seda eriti polnud, kuid üldpilti oli siiski ilus vaadata. Koostöö tegi raskemaks asjaolu, et tiimikaaslased selgusid üsna vahetult enne võistlusi. Seega pidid köögis koos töötama teineteisele võõrad inimesed. Lisaks Rudolf Visnapuule olid žüriis Belgiast pärit meisterkokk Emmanuel Wille, restorani KuKuu vanemkokk Juss Lindmäe, GOSPA peakokk Alar Aksalu ja KuKuu peakokk Toomas Leedu.

Kuressaare ametikool korraldab iga-aastast teise ja kolmanda kursuse õpilaste kutsevõistlust “Kokakunst Kuressaares” 2010. aastast.


Tulemused

2. kursuse õpilased

1. koht: Kristjan Lallo (Viljandi kutseõppekeskus) ja Erika Eding (Kuressaare ametikool)

2. koht: Keio Reesalu (Tartu kutsehariduskeskus) ja Käthlin Lahe (Tallinna teeninduskool)

3. koht: Regina Vakla (Pärnumaa kutsehariduskeskus) ja Edijs Vīnvalks (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums)

3. kursuse õpilased

1. koht: Natalja Vronskaja (Tallinna teeninduskool) ja Loore Kuris (Kuressaare ametikool)

2. koht: Julian Friman (Varia) ja Tauri Lougas (Varia)

3. koht: Kairi Lonks (Kuressaare ametikool) ja Ergo Ojala (Järvamaa kutsehariduskeskus).

Print Friendly, PDF & Email