Linn valmistub peatänava remondiks

Kuressaare linnavalitsuse teisipäevasel istungil oli üks päevakorrapunkte Tallinna tänava rekonstrueerimistööde omanikujärelevalve- ja inseneriteenuse osutamise lihthanke hindamine ja töövõtulepingu sõlmimine.

“Istungil tunnistati üks pakkumus edukaks ja otsustati sõlmida hankeleping, kuid nime enne lepingu sõlmimist ei avalikustata,” ütles linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu.

Saarte Hääle andmetel sõlmitakse leping Tallinna firmaga Skepast&Puhkim AS, kes küsis tööde tegemise eest 29 000 eurot. Hankel osalesid ka osaühingud Ösel Consulting (pakkumus 17 400 eurot) ja P.P. Ehitusjärelevalve (18 891), kuid firmad ei vastanud kvalifitseerimistingimusele tehnilise ja kutsealase pädevuse osas.

Kuressaare abilinnapea Mart Mäeker rääkis eelmisel reedel Kadi raadio “Linnatunnis”, et praeguste plaanide kohaselt tahavad nad aprilli alguseks jõuda nii kaugele, et kuulutada välja ehitushange.

“Lootus on, et mai esimeses pooles saame hanketulemused, siis selgub, kas on vaidlustusi ja küsimusi,” selgitas Mäeker ja lisas, et kõige optimistlikumate prognooside kohaselt algavad rekonstrueerimistööd mai lõpus, tõenäolisemalt siiski juunis.

See omakorda tähendab, et suvehooaja peamistel kuudel on Tallinna tänav sisuliselt suletud. “Töö tehakse ära Auriga ringist kuni Smuuli ringini, võimalusel kuni kunagise Ruubi poeni,” rääkis Mäeker “Linnatunnis”. “Välja jääb see ring, mis on ümber bussijaama, see ei mahtunud praegu sisse, aga ülejäänuga saab ehk hakkama,” ütles ta.

Print Friendly, PDF & Email