Willa Inga läheb vastu teisele hooajale (5)

Aasta tagasi Leisi alevikus uksed avanud Willa Inga on esimese hooaja järel endiselt elujõus ja lubab sel suvel alles õiged tuurid üles võtta.

“Eelmine oli meil prooviaasta, nüüd me alles hakkame tegutsema,” ütles Villa Inga omanik Inga Toivonen.

Kui möödunud aastal lükkus ettevõtte avamine seoses kooskõlastuste saamisega maikuu lõppu, siis nüüd läheb hooaeg lahti niipea, kui päike ja soojus end näole annavad ehk siis loodetavasti aprillis. Ka saab toitlustuskoht selleks suveks korras hoovi ja suvekohviku.

Kõige suurem murekoht ühele toitlustusasutusele Saaremaal ja iseäranis maakohas on kokkade põud. Eelmisel suvel ei võimaldanud kokkade nap­pus ettevõttel täiskoormusega töötada. “Soomest leiab kergemini koka kui Saaremaalt,” kinnitas Toivonen, kes tänu tutvustele sai Soomest sealsete kokkade näol abiväge.

Paarinädalasi tööotsi teinud soome kokad leppisid Eesti palgaga ning said tasuta majutuse. Kuid mõistagi ei tulnud põhjanaabrid Saaremaale abiks raha pärast, vaid teistel kaalutlustel.

Kuressaare ametikooli kokanduse eriala lõpetajatest keegi Leisi tulla ei soovi, paljudel on plaanis leida töökoht hoopis välismaal. “See on täiesti katastroof,” tõdes Inga Toivonen. “Meie puhul peeti probleemiks meie asukohta maal,” lisas ta.

Et Saaremaalt pole ka sel aastal lootust kokkasid palgata, käis Inga Toivonen suuremate probleemide vältimiseks Soomes söögitegemise koolitust saamas ja oskusi lihvimas. “Ega jäägi muud üle, kui ka sel suvel Soome sõprade abile loota. See on tõesti naljakas,” lausus Willa Inga omanik.

Inga Toivonen kinnitas, et Willa Inga on tema rõõmuks populaarne ka kodukandi rahva ja siinsete suvitajate hulgas. “Kohalikke käis kohvikus päris tublisti. Käidi söömas päeva ajal ning leidus neidki, kes tulid päeva lõpus perega sööma ja niisama istuma. Vanemaid prouasid käis meil palju, aega veetmas ja sõbrannadega kohtumas,” rääkis Toivonen.

“Willa Inga oli paljudele nagu kokkusaamise paik ja minu meelest on hästi tore, et kohalikud inimesed selle koha leidsid.” Ka talvel oli Willa Inga köetud ning majas peeti maha hulk sünnipäevasid, korraldati peielaudu ning jõulupidusid. Enamik külastajaid oli Leisi oma rahvas, aga ka Kuressaarest käis gruppe, kes pidasid siin oma aastalõpu koosoleku, millele järgnes pidulik õhtusöök.

Rahule võis jääda ka ettevõtte majutuspoolega. Kuue toaga võõrastemaja pakub öömaja bookingu abil ning täitumuse üle pole põhjust nuriseda. Lisaks välismaalastele jäi Leisi alevisse ööd veetma ka päris palju eestlasi. Sellekski kevadeks on esimesed öömajalised endast juba teada andnud.

“Ma arvan, et 1. maist on maja ikka täitsa täis,” lausus Inga Toivonen, kelle sõnul on nende klientideks põhiliselt Hiiumaa kaudu Saaremaa tripile suunduvad reisisellid.

Print Friendly, PDF & Email