Tibu ja jänkupoiss ootavad lapsi Anglasse (3)

IMEARMSAD TIBUKESED: Äsja munast koorunud tibukesi uudistavad Gregor Jaanus ja Birgit Brõsov.   ERAKOGU

IMEARMSAD TIBUKESED: Äsja munast koorunud tibukesi uudistavad Gregor Jaanus ja Birgit Brõsov.
ERAKOGU

Äsja munadest koorunud imearmsad tibupojad koos jänkupoisi ja suure tibuga ootavad lapsi Angla tuulikumäele ülestõusmis- ehk rahvakeeli munadepühadest osa saama.

Lihavõttejänku ja tibu abiga saavad lapsed kevade esimesi märke otsida ja jänku peidetud üllatusi avastada. Koduleivatoas räägitakse leivateost ja toidutegemisest üldse. Külalisi õpetatakse keedetud munadest hiirekesi tegema. Juua saab vahtramahla ja süüa omavalmistatud salatit “Kits juurviljaaias”.

Mantelkorstna tähistaeva all saavad lapsed teada lihavõttejänku saladuse. Muuseumisaalis saab mune veeretada ja Möldrimamma kooki maitsta. Väljas võib kiikuda ja tuulikuid uudistada.

Esimene rühm lapsi käis Anglas kevadet nautimas juba pühapäeval. Perenaine Marika Pulk, kes laste saabudes jänkupoisiks kehastub, ütles Saarte Häälele, et ootab rõõmsaid külalisi terve selle nädala.

Esimesi saabujaid teenindatakse 2,5–3 tunni jooksul kella 10-st alates ja pärastlõunal on võõrustajad taas valmis rühmadega tegelema kella
14-st alates. Koolidel ja lasteaedadel on vaja oma tulemisest ette teada anda, et jänkupoiss ja tibu saaksid vastuvõtuks kenasti valmistuda. Täpsem info www.anglatuulik.eu.

 

Print Friendly, PDF & Email