Pangakontor asendas tuima masina klienditeenindajatega (7)

HEA SÜSTEEM: Klienditeenindaja Janne Järvalt suunab saabunud kliente vastavalt nende küsimustele õigete inimesteni. Eimar Kivi (paremal) juba teab, kelle jutule minna, Leili Tarvis saab oma nõustaja teada kohe. MAANUS MASING

HEA SÜSTEEM: Klienditeenindaja Janne Järvalt suunab saabunud kliente vastavalt nende küsimustele õigete inimesteni. Eimar Kivi (paremal) juba teab, kelle jutule minna, Leili Tarvis saab oma nõustaja teada kohe.
MAANUS MASING

Swedbanki Kuressaare kontor on paar nädalat rakendanud uutmoodi teenindust – enam pole kontorisse sisenedes tarvis järjekorramasinast numbrit võtta. Nüüd tõttab teenindaja kliendile juba uksel vastu.

Swedbanki Kuressaare kontori juhataja Liilia Mesila sõnutsi tähendab uus süsteem, et masina asemel on klienti uksel ootamas klienditeenindaja, kes suunab tulija kohe õige inimese juurde. Seda selleks, et pank soovib pakkuda kontoris personaalset lähenemist hetkest, mil klient üle läve astub. “See on uus suund klientide teenindamisel – ajad, mil kontoris ootas järjekorras 20–30 klienti, on läbi,” nentis Mesila.

Viimastel aastatel on kliendid hakanud aktiivselt kasutama mugavamaid ja soodsamaid pangalahendusi: internetipanka, mobiilipanka ja pangaautomaate, jõudsalt on kasvanud ka kaardimaksete hulk.

Sellisele personaalsele teenindusele ülemineku eesmärk on pangajuhi sõnul eelkõige kliendi rahulolu. “Mõistes kliendi soovi, oskame kliendi suunata õige pangatöötaja juurde, kes pakub professionaalset nõu,” selgitas Mesila. Näiteks välistab uus teenindus selle, et klient võib sattuda töötaja juurde, kel puudub nõustamiseks vastav kompetentsus. Selliseid olukordi võis varem ette tulla nt eraklientide ja äriklientide teenindamisel. Sularahateenindus toimub turvalisuse mõttes ainult boksides ning ka sularahatehingute puhul on oluline suunata klient kohe õige ametniku juurde.

Enamik kliente suhtub uude teenindusviisi positiivselt, kuid Liilia Mesila sõnul on muidugi selge, et uus lähenemisviis vajab harjumist. “Mõni klient arvab, et teenindus järjekorranumbriga oli kiirem, kuid tegelikult aitab uus süsteem ooteaega lühendada,” kinnitas Mesila. Ta möönis, et keerulisem on pensionipäeval, sest siis on sularaha- ja maksete tegemise sooviga kliente pangas tunduvalt rohkem ning ooteaeg on tavalisest pikem. “Samas teevad väga paljud kliendid makseid ja ülekandeid automaatides.”

Pank on oma Kuressaare kontoris uue teenindusviisiga toimetanud juba kaks nädalat. “Usume, et abivalmis pangatöötaja, kes suunab kliendi nõustaja juurde, loob emotsionaalsemat väärtust kui masin, mis annab kliendile märku, et teda teenindab kassa nr 4.”

Saarte Hääl uuris eile pangakontoris ka klientidelt, mida nad uuest süsteemist arvavad ning kellelgi midagi halba öelda ei olnud.

“Mul ei ole ilusate naiste vastu midagi,” kiitis parasjagu oma küsimusele tänu abivalmis teenindajale vastuse saanud Mihkel Paljak uut teenindussüsteemi. Klienditeenindajaid tunnustas ka Kihelkonna mees Eimar Kivi. “See on kena küll, vaatasin ka, et polegi vaja numbrit enam,” muheles ta.

Print Friendly, PDF & Email