Võrkpallurid jäävad 2021. aasta Saarte mängudelt eemale

2021. aasta Saarte mängude korraldamisele kandideeriv Guernsey ei ennista kavasse juba 2019. aastal Gibraltaril toimuvate mängude programmist välja arvatud võrkpalli, ära jäävad ka squash, judo ja võimlemine, vahendab BBC News.

Võistlusprogrammi lülitatakse aga taas bowling, mis oli esimest korda kavas 2005. aastal Shetlandil, jalgpall ja jalgrattasõit.

Viimased on korraldajate hinnangul väga kõrge publikuhuviga spordialad. Oma positiivse hinnangu on andnud ka rahvusvaheline Saarte Mängude assotsiatsioon (IIGA).

“Kui IIGA esindajad käisid hindamas meie 18 spordiobjekti, saime rohelise tule kõigile,” rääkis Guernsey Saarte mängude assotsiatsiooni esimees Brian Allen BBC Radio Guernseyle.

“Kuid organisatsiooni konstitutsiooni järgi saab programmis olla maksimaalselt 14 spordiala, seega peame nii mõnelegi ütlema: “Vabandust, kuid teie ei saa kahjuks võistelda.”.”

Brian Alleni sõnul said alade valikul määravaks
ka majutamisvõimalused Guernseyl. Kuna mängud on kasvanud väga suureks ja hotellikohti napib, otsustasid korraldajad programmist välja jätta mõne võistkondliku ala.

“Kuna jalgpall on väga tugev ja populaarne ning korvpall on Guernseyl heal tasemel, siis jääb välja võrkpall,” märkis Allen. “Samas on siin veel üks suur aga, sest selleks, et korvpallurid saaksid osaleda, tuleb uus koolimaja Le Mare de Carteret valmis ehitada, sest me vajame lisaväljakut.”

Guernsey poolt võistlusprogrammi valitud alad: vibulaskmine, golf, kergejõustik, purjetamine ja purjelauasõit, sulgpall, laskmine, korvpall, ujumine, bowling, lauatennis, jalgrattasõit, tennis, jalgpall ja triatlon.

 

Print Friendly, PDF & Email