SÜG tunnustas parimaid emakeeleoskajaid

AUTASUSTAMISEL: SÜG-i parim õigekirja tundja on Mari Kolk (vasakul). Šokolaadimedaleid jagab Mariliis Albert. MAANUS MASING

AUTASUSTAMISEL: SÜG-i parim õigekirja tundja on Mari Kolk (vasakul). Šokolaadimedaleid jagab Mariliis Albert.
MAANUS MASING

Eilsel emakeelepäeval autasustati Aavikute majamuuseumis Saaremaa ühisgümnaasiumi õigekirjakonkursist osavõtnuid.

Traditsioonilisel SÜG-i konkursil osalevad 7.–12. klassi õpilased, keda eesti keele ja kirjanduse õpetajad on konkursile soovitanud. SÜG-i psühholoog ja õpetaja Mia Rand selgitas, et tulemused hõigatakse alati välja emakeelepäeval ja enamasti Aavikute majamuuseumis.

“Siin on koos meie koolist need, kes on tõelised emakeelehoidjad. Oskuslik õigekiri on see, mis aitab hoida emakeelt,” ütles Rand paarikümnele õpilasele, kes muuseumi kogunenud olid.

Parimateks õigekirjaoskajateks osutusid Anni Kuuseok (7. klass), Liisa Õunpuu (8. klass), Karl Hendrik Tamkivi (9. klass), Kaupo Humal (10. klass), Mari Kolk (11. klass) ja Monika Mander (12. klass).

Mia Rand tõi välja, et kui tavaliselt saavad vanema klassi esindajad enam punkte, siis tänavu ükski kaheteistkümnendik 11. klassis õppivast Mari Kolgist rohkem punkte ei saanud. Nimelt on konkursil kolm erineva raskusastmega tööd, üks iga kahe klassi kohta. Teadmisi tuleb õpilastel näidata nii ortograafias kui ka interpunktsioonis.

Diplomite jagamise eel tutvustas muuseumi töötaja Taimi Aru noortele põgusalt Aavikute maja ajalugu ja keeleuuendaja Johannes Aaviku elu.

Print Friendly, PDF & Email