Maastiku asemele Tinno (14)

HÄÄLETUSMASIN TÖÖTAS: Mart Maastiku (paremal) umbusaldamist toetas 11 koalitsioonisaadikut. MANUS MASING

HÄÄLETUSMASIN TÖÖTAS: Mart Maastiku (paremal) umbusaldamist toetas 11 koalitsioonisaadikut.
MANUS MASING

Lääne-Saare vallavolikogu võttis eilsel erakorralisel istungil arengu- ja eelarvekomisjoni esimehe kohalt maha Mart Maastiku ja seadis tema asemele Andres Tinno.

Mart Maastiku mahavõtmiseks oli volikogule esitatud umbusaldusavaldus, mille tingis volikogu esimehe Urmas Lehtsalu sõnul nii komisjoni liikmete rahulolematus kui ka uus koalitsioonileping.

Mart Maastik esines pika selgitusega oma viimaste kuude tegevusest ja heitis mitmeid kive nii vallavalitsuse, volikogu esimehe kui ka arengu- ja eelarvekomisjoni mõne liikme kapsaaeda.

“Arengu- ja eelarvekomisjoni esimehena olen oma ühiskondlikku tööd teinud südamega ja püüdnud juhtida volinike tähelepanu olulistele küsimustele, et valla rahakotiga käidaks ringi heaperemehelikult, lähtudes vaid valla huvidest. Tänane umbusaldus sellest ilmselgelt ei lähtu,” ütles Maastik.

Volikogu koalitsiooni jaoks ei olnud tema selgitused aga piisavalt veenvad, mistõttu läks umbusaldus üheteistkümne poolthäälega ka läbi. Vastu hääletas kaheksa vallavolinikku.

Uueks arengu- ja eelarvekomisjoni esimeheks valiti Andres Tinno, aseesimeheks Ülar Tänak, liikmeteks kinnitati Annela Näälik, Tõnu Munk, Villi Pihl ja Margus Männik.

Eile selgus ka hariduskomisjoni uus koosseis. Esimeheks valiti Liia Raun, aseesimeheks Maret Metsmaa. Komisjoni liikmeteks kinnitati Jaan Lember, Maarika Ellermaa, Merle Simmer, Villi Pihl ja Maidu Varik.

Volikogule esitati ka taotlus registreerida fraktsioon Lääne-Saare Kodanik”, kuhu kuuluvad Boris Lehtjärv, Mart Maastik, Meelis Sepp, Maidu Varik, Neeme Virveste ja Lembit Õunaid. Fraktsiooni esimees on Mart Maastik ja aseesimees Meelis Sepp.

 

Print Friendly, PDF & Email