Korvpallimeistrivõistlused jätkuvad poolfinaalidega

Kolmapäeval peeti Saaremaa korvpalli 2016. aasta meistrivõistluste põhiturniiri viimane mäng ning sellega on paigas ka meeskondade paremusjärjestus otsustavateks play-off mängudeks.

Koha poolfinaalis suutis endale välja võidelda tiitlikaitsja Orissaare/ Träx Rehvikeskus. Lisaks said veel koha nelja hulgas Saare Erek, Tesman ja BC Käsa. Ülejäänud kolm meeskonda peavad seekord kahjuks leppima kohamängudega viiendast seitsmendani.

Põhiturniiril tuli igal tiimil mängida 12 mängu ning kõik meeskonnad said vähemalt korra nautida võidurõõmu ja tunda ka kaotusekibedust. Mängud olid alati põnevad ning nii-öelda üllatused olid lähedal nii mõneski mängus. Mõned üllatustulemused ka sündisid ning see näitab meistrivõistluste küllaltki head taset.

Statistikapoolelt suutis kõige paremat rünnakuteravust näidata Saare Erek, kes viskas kõige rohkem punkte vastaste korvi, kokku 995. Kõige edukama kaitsega meeskond oli ülekaalukalt Orissaare/Träx, kes lasi endale visata keskmiselt 53,5 punkti mängus.

Meeskondliku vabaviske tabavusprotsendilt oli parim tiim Tesman, kes sooritas kokku 223 viset ja tabas 143 ehk 64%. Tehnilisi vigu saadi 19 korral, kokku 13 erineva mängija poolt, mis näitab samuti mängude pingelist ja kohati ka üsna närvilist sisu, mida pealtvaatajatel on tihtipeale päris põnev jälgida.

Personaalse statistika poole pealt oli põhiturniiri edukaim vabaviskaja Castello tagamängija Janek Mander, kes tabas viskeid 88-protsendilise täpsusega. Parim punktiviskaja oli Tesmani keskmängija Raigo Sooär, kes tõi oma meeskonnale kokku 308 punkti ehk 25,6 punkti mängus. Meistrivõistluste parim kaugviskaja selgitatakse aga finaalide ajal 2. aprillil ja sinna on võimalus end registreerida kõigil, kes peavad end piisavalt täpseks kaugviskajaks!

Saaremaa korvpalli meistrivõistlused jätkuvad juba 19. ja 20. märtsil, kui mängitakse poolfinaalid ja kohamängud.

Saaremaa Korvpall

Print Friendly, PDF & Email