Teatrimees Aarne Mägi sai 50 (1)

RAUL VINNI

RAUL VINNI

Eile 50-aastaseks saanud Aarne Mägi (pildil) on teatriga seotud olnud 18. eluaastast.

Ta on lõpetanud Tallinna pedagoogilise instituudi näitejuhtimise erialal ja töötanud pikka aega näitlejana Tallinnas VAT teatris.

Käesoleva sajandi algul naasis ta Kuressaarde, linnateatri juurde. Nüüdsel ajal tegeleb Mägi lavastamisega ja näitlejaks ta ennast enam ei pea.

“Tahtsin noorest peast saada ikka näitlejaks, aga nüüd lavale enam ei kipu. See periood on läbi,” ütles Mägi Saarte Häälele. “Sellega on selline asi, et natukene ei saa,” selgitas ta.

Lemmikuid või meeldejäävamaid rolle Mägi välja tooma ei hakanud, kuid märkis, et on olnud nii naljakaid, halenaljakaid kui ka omamoodi kurbi lugusid. Suuremalt jaolt mängis ta lastelavastustes.

Ka need teatritükid, mis Mägi oma käe all valmivad, on tihtipeale lastele suunatud. Oma töös lähtub ta põhimõttest, et pärast paari-kolme etendust hakkab lavastus oma elu elama. “Aeg-ajalt peab silma peal hoidma, et asi päris käest ei läheks, aga sellisel paikamisel pole mõtet,” lausus Mägi.

Põgusalt on Aarne Mägi kokku puutunud ka filmimaailmaga. Koos VAT teatri kunstilise juhi Aare Toikkaga kirjutati perefilmi “Ruudi” stsenaarium. Mägi tegi ka ise filmis kaasa Ennu rollis. Filmirolle on tal olnud teisigi, ent Aarne Mägi ise märkis, et need on olnud pigem üksikud seigad tema elus, mida hea vajaduse korral CV-sse lisada.

Ambitsioonide kohta arvas Mägi, et asju, mida ta teha tahab, tuleb pidevalt juurde. Kui midagi ongi tegemata jäänud, siis pole sellest suuremat lugu.

“Praegu on palju ägedaid ettevõtmisi käsil,” sõnas ta ja lisas: “Mul on tunne, et mida rohkem ma teen, seda rohkem ma tean, mida ma tahan.” Lihtsalt niisama, tegemise pärast, Mägi aga midagi ette ei võta.

“On vana tõde, et tuleb armastada teatrit endas, mitte ennast teatris,” oli staažika teatrimehe sõnum 50. sünnipäeval.

Print Friendly, PDF & Email