Politseinädal: kümned liiklusrikkumised

Möödunud nädala jooksul sai politsei 37 väljakutset ja algatati 40 menetlust. Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanema Meelis Juhandi sõnul olid need valdavalt kõik seotud liiklusega.

Politseijaoskonda tuli toimetada kaheksa inimest ja kainenema viidi üks. Viie alaealise vastu alustati väärteomenetlust seoses alkoholi tarvitamisega.

29. veebruaril teatati politseile, et 57-aastane mees läks kodus kallale elukaaslasele ja lõi teda. Algatatud on kriminaalmenetlus.

4. märtsil varastas 36-aastane mees Kuressaares kauplusest pudeli viina, tema vastu alustati väärteomenetlust.

5. märtsil avastati, et Orissaare vallas Salu külas on tanklast varastatud 850 liitrit bensiini. Alustati kriminaalmenetlust ja tekitatud kahju suurus on selgitamisel.

Nädalaga jäi vahele ka paar joobnud juhti. 2. märtsil kõrvaldati Lääne-Saare vallas autoroolist purjus 46-aastane mees, kelle vastu alustati kriminaalmenetlust. 5. märtsil tabati Kuressaare linnas 18-aastane joobetunnustega noormees, kes juhtis sõiduautot. Algatatud on väärteomenetlus.

Menetlus algatati ka kolme alaealise vastu, kes ei kandnud pimedal ajal helkurit, ja kahe alaealise vastu, kes jalgrattaga sõites ei kandnud jalgrattakiivrit.

“Kevad on käes ning kergliiklejate turvalisus on oluline ja tähtis teema. Helkuri kandmine hämaras ja pimedal ajal on oluline igal pool. Jalgrattakiivri kandmine on kohustuslik kuni 16-aastastele, laste oma turvalisust silmas pidades,” rõhutas Juhandi.

Maanteeametil on praegu käimas kampaania, mis tuletab meelde, et nutiseadmete ja kõrvaklappide kasutamine liikluses on ohtu tekitav.

Esmaspäeval toimus üle-eestiline “Kõik puhuvad” reid. Saaremaal oli sõidukijuhte kontrollimas 15 korravalvurit. Meelis Juhandi sõnul kontrolliti 634 juhti ja alustada tuli kaht väärteomenetlust juhtide vastu, kes olid tarvitanud alkoholi. Üks juht tabati Lääne-Saare vallas, teine Kuressaares.

“Reid algas hommikul kell seitse ja kestis keskpäevani. Üks joobes juht avastati kohe hommikul, kui reidiga algust tegime, ja teine pärast ühtteist, kui hakkasime reidi juba lõpetama,” rääkis Juhandi.

Print Friendly, PDF & Email