Ott Tänak riskivaba sõiduga kuues

TOLMUKUNNID: Saarlastest rallimeestel Ott Tänakul ja Raigo Mölderil tuli Mehhikos võidelda konkurentide, kuumuse ja tolmuste teedega. TIMO ANIS

TOLMUKUNNID: Saarlastest rallimeestel Ott Tänakul ja Raigo Mõlderil tuli Mehhikos võidelda konkurentide, kuumuse ja tolmuste teedega.
TIMO ANIS

Rehvitootja DMACK-i meeskonna Ford Fiestal sõitvad Ott Tänak ja Raigo Mõlder autoralli MM-sarja kolmandal etapil Mehhikos erilisi riske ei võtnud ja said kokkuvõttes kuuenda koha.

“Seitsmes, viies ja nüüd kuues,” võttis Ott Tänak oma tänavused sõidud rahulolevalt kokku, lisades, et kolmelt rallilt on teenitud väga head punktid ja nüüd oodatakse juba järgmisi kruusarallisid.

Hooaja esimesel kruusal kihutamisel näitasid Ott Tänak ja Raigo Mõlder stabiilseid katseaegu. Ott Tänaku sõnul oli Mehhikos väga libe ning see ralli kulus talle taas rohkem õppimiseks ja rehvide testimiseks.

“Me surusime sellel nädalavahetusel kõvasti ja saime väga väärt infot rehvide kohta. Ees on veel väga palju tööd ja testimist enne Portugali. Aga oli hea sõita järjekordsel probleemidevabal rallil ja meil oli kolme päeva jooksul kolm head tulemust.”

Ralli võitis soomlane Jari-Matti Latvala Volkswagenil, kes edestas meeskonnakaaslasest sarja üldliidrit Sebastien Ogier’d. Kolmas oli Hyundail kihutav Dani Sordo. Ott Tänaku ette mahtusid veel Mads Östberg ja Hayden Paddon.

Saarlaste kaks tipphetke olid reede ja laupäeva õhtul paarisrajal sõidetud publikukatsed, kus kahel korral jäi hooaja Tänakut esimesest kiiruskatsevõidust lahutama vaid 0,1 sekundit, kui esimesel korral tunnistati Jari-Matti Latvala, teisel Dani Sordo paremust.

“Oli järjekordne raske päev,” tunnistas Ott Tänak laupäeva õhtul Ralliraadiole. “Mõned katsed olid pisut keerulisemad, kuid me püüame olla nii kiired, kui võimalik. Arenesime päris palju.”

MM-sarja üldarvestuses juhib 77 punktiga valitsev maailmameister Sebastien Ogier. Järgnevad Östberg 39, Sordo ja Mehhikos katkestanud Andreas Mikkelsen 33, Paddon 29, Latvala 27 ja Tänak 24 punktiga.

Järgmine MM-etapp sõidetakse 21.–24. aprillil Argentinas.

DMACK-i juht Dick Cormack jäi Ott Tänaku Mehhiko MM-rallil välja sõidetud kuuenda kohaga rahule.

Dick Cormack ütles, et Mehhiko teed pakkusid rallimeestel väljakutseid ja rasket võistlust, mis on arenguks igati kasulik. „Näitasime taas nii kiirust kui ka vastupidavust,“ lausus ta. „Ott tegi tehasemeeskondade vastu korraliku tulemuse. Meie arendustegevus jätkub ka traditsiooniliste Euroopa kruusarallide eel.”

Print Friendly, PDF & Email