Ida-Saaremaa ja Muhumaa algklasside õpilased pidasid projektipäeva Orissaares

Lapsed meisterdavad rasvatihaseid.  HILDE KURG

Lapsed meisterdavad rasvatihaseid.
HILDE KURG

Küünlakuu 17. päeval oli Orissaare gümnaasiumi garderoob sagimist täis: algklassiõpilased Muhust, Tornimäelt, Kahtlast ja meie oma koolist olid tulnud keskkonnaalaste teadmiste projektipäevale. Elevust oli palju, sest projekt, mille algatas Tornimäe põhikooli õpetaja Anneli Leis ja mida igas koolis veab oma koordinaator, oli Tornimäel oma esimesed ristsed saanud ja jõudnud nüüd meie kooli.

Meie kooli teema oli seekord “Aasta lind, loom, puu”. Võiks arvata, et tegu oli väga teistmoodi päevaga, aga tegelikult oli teistmoodi vaid see, et õppida sai koos sõpradega ja tegevus oli suunatud kindla teema läbimisele. Üldjoontes oli üks tõsine ja vahva koolipäev, mida ei reguleerinud elektrooniline koolikell ega oma klassi õpetaja, vaid tore vanaaegne käsikell ning iga tund toimus erinevate õpetajate juhendamisel.

Mida põnevat õpiti, tahaks küsida nii mõnigi vanaema-vanaisa, kelle pilku köitis sõna “käsikell”. Eks ikka tarkusi ja oskusi, mis aitavad loodust paremini tundma õppida. Õpiti tarkadest raamatutest infot otsima. Omandati täiendavaid teadmisi kõigi “aasta tegijate” – rasvatihane, mäger, kuslapuu – kohta. Käsitöötoas meisterdati põnevaid lõngast linde, ikka rasvatihaseid. Lisaks saadi teadmisi sellest, kuidas uurimistöid teha, esineda ning toimus hasartne nutiviktoriin.

Suure mõttetöö kõrvalt oli võimalik ka oma tervisele hea süst anda. Selleks osaleti “vahvate varbaliigutajate” töötoas ja lõunasöögi kõrvale ampsati põnevaid juurikaid Rautsi talu põldudelt.

Päeva õnnestumisele aitasid kaasa lisaks meie maja algklassiõpetajatele ka külalisõpetajad: Sirje Azarov Saaremaa muuseumist, Marlin Pärn ja Inge Ligi Orissaare raamatukogust, Andla Rüütel ja Liisi Miller Orissaare spordikoolist. Suur tänu teile, kallid õpetajad!

Ees ootab veel kaks koos sõpradega õppimise päeva, üks neist Muhus ja teine Kahtlas. Igas koolis ootavad uued teemad ja uued õpetajad. On äärmiselt tore, et tänu Keskkonnainvesteeringute Keskuse ehk KIK-i rahalisele toetusele sellised suured projektid teoks saavad.

Omalt poolt tahaksin öelda, et tunnen heameelt selle üle, et koolidevaheline koostöö aina suureneb. Juba aastaid on toimunud igasügisene loodusteaduste sõpruskohtumine 8. ja 9. klassi õpilaste võistkondadele, korraldajaks igal sügisel erinev kool. Oma sõpradega naaberkoolidest kohtume järgmisel sügisel taas Orissaares. Tänapäeva võlusõna “koostöö” on õppevorm, mis sobib ettevõtlikule koolile. Jõudu ja jaksu kõikidele tegijatele järgmistel kohtumistel!

Hilde Kurg, Orissaare gümnaasiumi õppealajuhataja

Print Friendly, PDF & Email