Varjupaigateenus läks osaliselt tasuliseks (4)

Need inimesed, kes Kuressaare elanikeregistrisse ei kuulu, Voolu tänaval asuvas varjupaigas kauem kui kolm ööd tasuta ulualust enam ei saa.

Sihtasutuse Kuressaare Hoolekanne nõukogu kehtestas oma 11. jaanuari erakorralisel koosolekul varjupaigateenuse hinnakirja rahvastikuregistri järgselt väljaspool Kuressaare linna elavatele isikutele. Neile maksab teenus alates neljandast ööst 10 eurot öö.

“Kuressaare linn maksab sealsetele töötajatele palka ja seega on võimalik pakkuda tasuta teenust,” põhjendas otsust SA Kuressaare Hoolekanne juhatuse liige Ene Vahter, lisades, et varjupaigateenuse tasuliseks muutmine on jutuks olnud juba varem.

Vahteri sõnul satub neid inimesi, kes ei ole Kuressaare elanikud, varjupaika siiski üsna vähe.

Kuressaarde sissekirjutatud inimesed varjupaigas ööbimise eest maksma endiselt ei pea.

“Kuigi linn meile mingit aruannet ei esita, kui palju meie valla elanikke varjupaigas olnud on, tean, et mõni ikka on olnud,” ütles Lääne-Saare valla sotsiaaltöö vanemspetsialist Ervin Raudsik.

Tema sõnul on varjupaigas ööbimise eest võimalik maksta ka kodutul inimesel. “Kui ta natukenegi aktiivne on – kui ta on end töötuks registreerinud või käib kohalikust omavalitsusest toimetulekutoetust taotlemas, siis on tal mingisugune sissetulek olemas,” rääkis Raudsik. “Kui ta on aga valinud sellise tee, et ta ei ole kuskil arvel, ju ta siis saab muudmoodi elatud.”

 

Print Friendly, PDF & Email