SDE pakub Lääne-Saare vallajuhiks Jaan Õunapuud (5)

TAGASI KODUSAARELE? Küdema mehel Jaan Õunapuul pole kombeks kireda enne, kui asi on selge. PEETER KUKK

TAGASI KODUSAARELE? Küdema mehel Jaan Õunapuul pole kombeks kireda enne, kui asi on selge.
PEETER KUKK

Esmaspäeval Kiratsi külamajas toimunud Lääne-Saare volikogu liikmete kohtumisel käidi võimaliku uue vallajuhina välja praeguse Tartu vallavolikogu liikme Jaan Õunapuu nimi.

Mart Maastiku eestvedamisel toimunud kohtumisel osales inimesi kõigist Lääne-Saare volikogu valimistel osalenud nimekirjadest. Sotside Lääne-Saare piirkonna juht Rando Kubits ütles, et Kiratsis uut koalitsiooni ei moodustatud, küll aga kuulati ära erinevate osapoolte mured ja ettepanekud. Ta lisas, et sotsid on pakkunud ka oma kandidaadi vallavanema kohale ja selleks on Jaan Õunapuu.

Kubits  märkis, et sotsid soovivad vallavalitsemises rohkem läbipaistvust. Kes uues koalitsioonis osaleb, ei ole tema sõnul oluline. “Suudame koalitsiooni moodustada nii Andres Tinno kui ka Mart Maastiku toetajatega,” kinnitas ta.

Jaan Õunapuu ütles, et vallavanema teemal on juttu olnud, aga ei midagi konkreetset. “Küsimus on, kuidas kohapeal sellesse üldse suhtutakse, kuidas minu oma elukorraldus sellega seoses võiks kujuneda,” rääkis praegu nii maaülikooli kui ka Eesti Rahva Muuseumiga seotud Õunapuu.

“Ma ei julge isegi tõenäosuse protsenti ütelda, kuna mulle on kogu see Saaremaa asi ka natuke võõras. Kursis ma muidugi olen, aga praegu siin
kaugjuhtimisega ei saa midagi väga konkreetset öelda,” selgitas Õunapuu, kes  on sel teemal rääkinud üksnes Jaanis Priiga. “See, et oleme samas erakonnas – võib-olla see mängib mingit rolli, võib-olla mitte,” sõnas ta.

Kiratsi kohtumisel osalenud Meelis Sepa sõnutsi oli tegu “kompamisega”. “Seda meelt ma olen küll, et praegust laeva tuleks pöörata ,” nentis ta ja lisas, et  Õunapuu toomine vallajuhiks oleks mõistlik otsus.

IRL-i kuuluv Tõnu Munk ütles, et volikogu liikmetel on mitmeid kohtumisi, kus arutatakse valla edasise arenguga seonduvat. “Vallavanema kandidaate on mitmeid ja eks kohtumiste käigus selgu, kellest võib valla arengule kõige rohkem kasu olla. Tegemist on tähtsa küsimusega ja siin ei tohiks liialt kiirustada,” märkis ta.

Lääne-Saare vallavolikogu esimehe Urmas Lehtsalu sõnul ei ole läbirääkimised uue võimuliidu loomiseks veel lõppenud. “Väga palju variante on,” nentis ta. “Jõujooned ei ole veel päris paigas.”

Lehtsalu möönis, et kuna praeguse tüli üks osapool on tema juhitava valimisliidu Ühtne Vald liige Mart Maastik, on valimisliidul teistega keeruline läbi rääkida. “Kui me peaksime ühtselt edasi minema, siis tekib probleeme,” ütles ta ja lisas, et üsna kummastav on asjaolu, et Mart Maastik, kes varem kirus sotse maapõhja, istub nüüd nendega ühe laua taga.

Lehtsalu ütles, et on teadlik sotside pakkumisest Jaan Õunapuule, kuid ei tahtnud spekuleerida, kui perspektiivikas see variant võiks olla. Kindel on, et erinevalt Mart Maastiku prognoosist Andres Tinno vallavanemaks ei pürgi. Kandidaadiks on kerkimas pigem abivallavanem Tiina Luks, kes kinnitas, et temalt on küsitud, kas ta oleks valmis vallavanema tööd tegema. Rohkemat ta täpsustada ei soovinud.

Urmas Lehtsalu sõnul on tõenäoline, et uus vallavõim saab paika lähiajal toimuval erakorralisel volikogu istungil.


KOMMENTAAR

Andres Tinno: 

Oma tagasiastumisega teatasin, et panen vallavanema ameti maha. See, et on olnud arvamus, et see on mingi trikk, siis pean tunnistama, et ei pea end klouniks. Tiina suhtes mul kahtlusi ei ole, et ta vallavanema ametis hakkama ei saaks. Tema kandidaadiks esitamine on meie nimekirja pädevus ja hetkel pole me otsust langetanud.

Mart Maastik on siiani kinnitanud, et tema sotsaaldemokraatides endale partnereid ei näe ja on katagooriliselt nad varem välistanud. Kuid eks kõik võib müüdav olla, vahel ka põhimõtted. Jaan Õunapuu on kindlasti väärikas kandidaat, kuid kas ka valmis ühinemislepingus sätestatut ellu viima?

Mehis Tulk, Raul Vinni

Loe ka juhtkirja https://arhiiv.saartehaal.ee/2016/03/02/juhtkiri-virgatsid-liiguvad/

 

Print Friendly, PDF & Email