Ministri tunnustus Maidu Lempule (1)

TAMBET ALLIK

TAMBET ALLIK

Siseturvalisuse vabatahtlike toetamise eest 2015. aastal pälvis siseministrilt tunnustuse ka Saaremaa vabatahtliku merepäästeseltsi juhatuse liige Maidu Lempu.

“Kui on vaja teha, siis tuleb teha ja kui ta südamelähedane on, siis teda tehakse,” ütles Maidu Lempu (fotol) pärast tseremooniat ja lisas, et pigem on see tunnustus mõeldud kõigile Saaremaa merepäästjatele ja merepäästeseltsi liikmetele. “Mina võin ju üksi rabeleda, aga kui meeskonda ei ole, siis üksi ei tee ikka mitte midagi,” arvas Lempu.

Loorberitele puhkama ei jääda, selle aasta plaanidest rääkides ütles Lempu, et seltsil on plaanis soetada kolm uut alust. “Meil on rahastused põhimõtteliselt olemas, on vaja veel hanked korraldada,” märkis ta.

Teise suure eesmärgina nimetas Maidu Lempu vabatahtlike arvu kasvatamist saja (koolitatud) liikmeni, märkides samas, et koolitus on kallis asi ja sõltub finantsidest. Praegu on Saaremaa merepäästeseltsil liikmeid ligi 50.

Siseminister Hanno Pevkur tunnustas eile 2015. aastal erakordse panusega silma paistnud abipolitseinike, vabatahtlike päästjate ja vabatahtlike merepäästjate rühmi ning vabatahtlikku tegevust toetanud organisatsioone ja eraisikuid.

Pevkur rõhutas, et eriti oluline on vabatahtlike tugi politseinikele ja päästjatele maapiirkondades. “Tundes hästi kohalikke olusid, suudavad vabatahtlikud reageerida kiiresti ja seeläbi hoida ära või vähendada võimalikke kahjusid,” lausus siseminister.


Ruhnule pakutakse remonti vajavat merekaatrit

Siseministeerium pakub Ruhnu vallale merepäästeoperatsioonide tarvis ja kiirabiteenuse osutamiseks politsei- ja piirivalveameti (PPA) teenistusest väljaarvatud ja remonti vajavat merekaatrit.

“PPA-l on võimalik Ruhnule võõrandada kinnise roolimajaga kaater K-021,” ütles siseministeeriumi pressiesindaja Toomas Viks. Ta lisas, et PPA arvab kaatri teenistusest välja ning see vajab investeeringuid tehnilise seisukorra parandamiseks.

Ruhnu vald palus jaanuari alguses ministeeriumilt tuge kaatri soetamisel, et kasutada seda merepäästel ja kiirabiteenuse osutamiseks.

Siseministeerium nõustus, et Ruhnu vajab kaatrit, kuid juhtis samas tähelepanu asjaolule, et riskihinnangust lähtudes ja statistiliste andmete põhjal esineb selles piirkonnas otsingu- ja päästetööde (SAR) juhtumeid harva.

“PPA tagab ise regioonis SAR-teenust Kuressaare politseijaoskonna merepäästekaatriga, mis paikneb Roomassaares. Täiendavalt hoitakse regioonis ühte laeva ja riskihinnangu põhiselt baseerub Kuressaare baasis ka helikopter. Lisaks on antud piirkonnas mitmete vabatahtlike merepäästeühingutega sõlmitud tsiviilõiguslikud lepingud merepäästetööde teostamiseks,” vastas siseministeerium Ruhnu vallale.

Print Friendly, PDF & Email