Kunstiklubi jäädvustab põnevaid kultuuritegelasi

Saaremaa kunstiklubi talvisest maalikoolist kasvas spontaanselt välja idee jäädvustada tänapäeva kultuuritegelasi.

Saaremaa kunstiklubi president Reet Truuväärt ütles, et praegu on kunstiklubi liikmetel käsil söejoonistuse ja pastelli õppimine Leelo Leesi käe all.

“Tundide käigus tekkis mõte, et kui me juba palusime huvitavaid inimesi modellideks tulla, siis miks mitte sellest välja arendada niisugune omanäoline ettevõtmine jäädvustada tänapäeva Saaremaa kultuuritegelasi,” selgitas ta. Praeguseks on kunstiklubil modelliks käinud Tõnu Veldre, Maila Juns-Veldre, Lii Pihl ja Tõnis Kipper.

“Edaspidi soovime, et meie juurde tuleksid ka teised põnevad persoonid nii teatrist, muuseumist, ajaloo kui ka muusika valdkonnast,” märkis Truuväärt ja tõi näiteks Villu Veski, Piret Rauga ja Bruno Pao. Kunstiklubi presidendi sõnul võib sellest ettevõtmisest välja kasvada ka üks näitus, aga millal ja kus, ei osanud ta veel öelda.

Tavaks on, et modell saab tänutäheks meelepäraseima töö endale. Istuda tuleb modellil poolteist kuni kaks tundi. “Pärast viimistletakse pilti edasi,” lisas Truuväärt.

Üheks eesmärgiks on võetud õppida paremini kujutama figuuri. Koos käib nn talvises maalikoolis 14–16 kunstiklubi liiget.

 

Print Friendly, PDF & Email