Mis juhtus?

Joomarjuhtidest ei saa üle ega ümber

Möödunud nädalal laiutasid Saaremaa teedel taas joobnud ja juhtimisõiguseta sõidukijuhid.

Kuressaare politseijaoskonna patrulltalituse juhi Matis Siku sõnul kõrvaldati roolist kuus joobes juhti, neist neli nädalavahetusel.

Kolme juhi joove oli nii suur (üle 1,5 promilli), et alustati kriminaalmenetlust. Samuti algatati möödunud nädalal viis väärteomenetlust seoses sellega, et juht roolis sõidukit, omamata vastava kategooria juhtimisõigust.

Sõidukijuhte kontrolliti ka vabariigi aastapäeva järgsel hommikul ehk 25. veebruaril. “Kõik puhuvad” reidi käigus lasti puhuda 303 juhil ja tabati üks alkoholijoobes juht.

Sikk nentis, et kuna eelmine nädal oli ilma poolest väga kevadine, kajastus see kohe ka kiiruseületamistes. Kokku algatati kihutamise tõttu kümme menetlust.

Esmaspäeva õhtupoolikul kutsuti politsei Super Alko poodi, kus 39-aastane mees lõhkus ära müügil olnud pudelid ja keeldus neid hüvitamast. “Politsei saabudes olukord küll rahunes ja mees tasus kauba eest,” lisas Sikk.

Pühapäeval vajati politsei sekkumist Saare Selveris, kus kella 18 paiku avaldas alkoholivarguselt tabatud mees turvatöötajale kinnipidamisel vastupanu. Varguse osas on alustatud väärteomenetlust.

Ei möödunud eelmine nädal ka alaealiste õigusrikkumisteta. Matis Siku sõnul algatati kaks menetlust, ühel juhul tubakaseaduse rikkumise ja teisel juhul alkoholi tarvitamise tõttu. Menetlust alustati ka ühe täiskasvanu vastu, kes andis alaealisele tubakatooteid.

Arestikambrisse toimetati nädala jooksul kainenema kolm inimest, neist üks naine.

 

Print Friendly, PDF & Email