Merehariduse toetuseks koguti üle 700 euro

OKSJON: Enampakkumisele minevat teost tutvustab Aado Haandi ja hoiab Tõnis Kallas. IRINA MÄGI

OKSJON: Enampakkumisele minevat teost tutvustab Aado Haandi ja hoiab Tõnis Kallas.
IRINA MÄGI

Merehariduse toetamiseks korraldatud tantsuõhtu tõi kokku üle 120 inimese.

Laupäeva õhtul toimus Kuressaare kultuurikeskuses heategevuslik tantsuõhtu, mille tulu läheb tublimatele Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi madruseõppe õpilastele stipendiumiks. Kuressaare Lions-klubi presidendi Tõnis Kallase sõnul koguti merehariduse toetuseks umbes 700 eurot. 305 eurot saadi heategevuslikust küpsetiste müügist ja 375 eurot oksjonilt. Lisaks kogunes eurosid ka lionite “rahakerasse” ehk annetuskasti.

Oksjonile läinud maalid panid välja Anne Tootmaa ja Saaremaa kunstistuudio ning Boris Šestakov ja Kuressaare kunstikool. Lisaks läks müüki ka Lions-klubi liikme Jüri Hioväina lõuendile prinditud foto. «See oli ka üks suur ja ilus töö, mis müüdi oksjonil kõige kallimalt,” märkis Kallas. Küpsetiste eest hoolitsesid aga Lions-klubi liikmete leedid.

Tõnis Kallas lisas, et piduliste hulga mõttes ületas üritus kõik ootused. Esialgu oli saali planeeritud 102 istekohta, kuid viimasel nädalal tekkis huvilisi nii palju juurde, et saali tuli lisalauad panna.

Üritusega jäi igati rahule ka Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi direktor Ly Kallas. “Usun, et saame nüüd need stipendiumid ka välja antud,” lisas ta. Tantsuks mängis ansambel Lõvipojad. Esinesid Varsakabjad, SÜG-i tänavuse kabaree-etenduse tegijad, line-tantsijad, Kairo Kiider ja Patric Mänd ning Lions-klubi Kuressaare presidentide ansambel.

Tõnis Kallas ütles, et teisi selliseid suuremaid tuluüritusi Kuressaare lionitel lähiajal plaanis ei ole. Küll aga toimub juba mai esimesel nädalavahetusel traditsiooniline lionite kevadlaat kuursaali ees.

 

 

Print Friendly, PDF & Email