Luuletaja Ilmar Trull käis Pihtla kooliperel külas

KIRJANIK VÕITJATEGA: Konkursi võitjad (vasakult) Janete Pärgma, Laura Külaots, Karel Martin Saar, Laur Osvald Saar, kirjanik Ilmar Trull ja Sander Hõbelaid. ELEN LAINE

KIRJANIK VÕITJATEGA: Konkursi võitjad (vasakult) Janete Pärgma, Laura Külaots, Karel Martin Saar, Laur Osvald Saar, kirjanik Ilmar Trull ja Sander Hõbelaid.
ELEN LAINE

Pihtla koolipere tähistas Eesti Vabariigi sünnipäeva tavakohase piduliku aktuse ja etlejate konkursiga. Seekord valisime ettekandmiseks Ilmar
Trulli luuletused.

Valikut mõjutas kindlasti see, et lasteluule looja Trull pälvis eelmisel aastal oma kogumiku “Rähni ravi” eest Kultuurkapitali aastapreemia kirjanduse valdkonnas. Saatsime luuletajale juba jaanuari alguses küllakutse ja rõõmsa üllatusena saime temalt jaatava vastuse.

Esimestena astusid publiku ja žürii ette koolieelikud, Pokude rühma 6-aastased mudilased Annabel Lember, Mairold Õispuu ja Karmen Kaju. Seejärel esitasid Ilmar Trulli luulet kõik koolilapsed.

Kuna Trulli luule on vahvalt sõnamänguline ja alati väikese vimkaga, siis kulges värsside õppimine lastel ladusalt. Tulemus oli suurepärane. Žürii liikmetel oli päris keeruline etlejate hulgast säravamad välja valida.

Seni kui otsuseid vaagiti, astus laste ette Ilmar Trull, et oma luuletajateest ja elust rääkida. Tuli välja, et ainult luuletamisest ära ei elagi, tuleb ka teisi ameteid pidada. Samuti üllatas lapsi fakt, et Ilmar Trull hakkas luuletamisega tõsisemalt tegelema alles keskkooliaastatel. Aktiivsemalt hakkas ta luulet looma 20 aastat tagasi Eesti Ekspressi iganädalase kaasautorina. Nüüdseks on tal luuletusi kogunenud üle tuhande.

Väga nauditav oli kuulata, kuidas Trull ise oma luuletusi ette luges. Teades, et Ilmar Trull joonistab pildid oma luuletuste juurde ise, palusime tal ka meie koolile midagi mälestuseks visandada. Nii sündis pildike koolipoisist koolikellaga. Täpselt sellisega, nagu Pihtla koolis iga päev kasutusel.

Žürii otsusega osutusid parimateks etlejateks nooremas vanuserühmas Laur Osvald Saar 1. klassist ja vanemas vanuserühmas Karel Martin Saar 3. klassist. Auhinnalise koha saavutasid ka Laura Külaots 2. klassist, Sander Hõbelaid 3. klassist ja Janete Pärgma 4. klassist.

Kõik esinejad said tänukirja, kingituseks Eesti lipu ning käepigistuse Ilmar Trullilt. Kõik soovijad said oma raamatutesse ka luuletaja autogrammi.

Elen Laine, Pihtla lasteaed-algkooli õpetaja

Print Friendly, PDF & Email