Omavalitsused tervitavad uusi ilmakodanikke (1)

Saare maakonna omavalitsused alustavad koostöös Kuressaare haigla sihtasutuse ja AS-iga Wendre ühisprojekti “Saarele sündinud”.

Igale Kuressaare haiglas sündivale lapsele kingitakse tekk ja padi. Samasuguse kingituse saavad ka kõik need Saare maakonna noorimad kodanikud, kes on ilmale tulnud mujal. Esimesed teki- ja padjakomplektid antakse Kuressaare haiglas üle märtsi alguses.

Saaremaa omavalitsuste liidu esimehe, Kuressaare linnapea Madis Kallase sõnul on algatuse eesmärk tervitada kõiki väikesi saarlasi ja tänada tublisid vanemaid uue elu kinkimise eest.

Kallas lisas, et mõte saarele sündinud lapsi kingitusega meeles pidada tekkis tal eelmise aasta septembris, kui Pärnu haigla, linnavalitsus ja AS Wendre alustasid koostööprojekti “Sündisin Pärnus”.

“Kuna Wendre omanik Peter Hunt on Saare Golfi kaudu seotud ka Kuressaare linna ja Saaremaaga, siis tundus sellise kena ettevõtmise ellukutsumine pisikeste saarlaste, muhulaste, ruhnlaste ja nende vanemate meelespidamiseks loomulik samm,” ütles Madis Kallas.

2015. aastal sündis Kuressaare haiglas 250 last. Saare maakonnas registreeriti mullu kokku 308 sündi, neist 115 Kuressaare linnas ja 74 Lääne-Saare vallas.

Alates märtsikuust Kuressaare haiglas sündivad lapsed saavad teki- ja padjakomplekti kätte haiglas, mujal ilmavalgust näinud väikestele saarlastele toimetavad kingituse kätte kohalikud omavalitsused.

Print Friendly, PDF & Email