Tublid torgulased said käekellad

Pühapäeval Torgu kogukonnamajas toimunud Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud pidulikul koosviibimisel anti tublidele vallaelanikele Luule Aadussoole ja Jüri Mitile üle tänukirjad ja meened.

Valla tänukirjaga kaasnes hinnaline graveeringuga käekell. “Luule Aadussoo on pikka aega valla elus aktiivselt osalenud: olnud vallavolikogu liige, kultuurikomisjoni esimees, Iide külavanem. Seda ei saa aga kuidagi nimetada elutööpreemiaks – kui Luule selliseks on loodud, tegutseb ta sama aktiivselt ka edasi,” märkis Torgu vallavanem Tiit Põld.

Luule Aadussoo sai kingituse kätte kolmapäeva hommikul, oma sünnipäeval. “Pühapäeval olin terviseprobleemidega Tallinnas. Sünnipäeva hommikul tuli vallavanem mind isiklikult õnnitlema,” rõõmustas ta. “Tänan kõiki, kes mind esitasid,” lisas Aadussoo.

Jüri Mitt pälvis tunnustuse kui ettevõtja. “Turismi on peetud valla kõige perspektiivsemaks tegevusvaldkonnaks. Jüri Mitt on turiste teenindanud juba üle 25 aasta. Konkurentsitingimustes elus püsimine on tunduvalt keerulisem kui algusaastatel, aga ta on sellega hakkama saanud,” ei olnud vallavanem kiitusega kitsi. “Kohaliku omavalitsuse tegemiste suhtes on ta olnud märkimisväärselt kriitiline ja teinekord on tal ka õigus olnud,” leidis Põld.

Kahekümne kuuendat hooaega alustav Sõrve turismitalu peremees Jüri Mitt tunnistas, et juba eelmisel suvel oli ta pigem muruniitja ja konsultandi rollis.

“Tahan ettevõtmise noortele üle anda,” lausus ta. Vallajuhtide kohta tehtud kriitika kohta arvas Mitt, et ega nad pole naiste pärast kakelnud – ikka kogukonda puudutavatel teemadel. “Mina ei pea kellegi vastu viha. Nüüd, kui vald on kadumas, tuleb veelgi rohkem kokku hoida,” kinnitas ta.

Pidupäevakontserdi sisustasid Preedik Heinmaa ja Maria Rebane. Tantsuks mängis ansambel Meeleand.

 

Print Friendly, PDF & Email