Maavanema vastuvõtul kõlas kandlemäng ja jagati aumärke (1)

ESIMENE: Saare maakonna seni ainsa teenetemärgi andis maavanem Kaido Kaasik Bruno Paole, lilled ulatas Ülle Tänav. RAUL VINNI

ESIMENE: Saare maakonna seni ainsa teenetemärgi andis maavanem Kaido Kaasik Bruno Paole, lilled ulatas Ülle Tänav.
RAUL VINNI

Teisipäeva õhtul kell kuus Kuressaare piiskopilinnuse kapiitlisaalis alanud Saare maavanema Kaido Kaasiku ja proua Siivi Kaasiku pidulikule vastuvõtule, mis pühendatud Eesti Vabariigi 98. aastapäevale, oli sel aastal kutsutud 220 inimest. Esmakordselt andis maavanem üheksale saarlasele üle maakonna teenetemärgi. Seni oli tegijaid väärtustatud teeneteplaatidega.

Vastuvõtu korralduse eest vastutanud Saare maavalitsuse finantsnõunik Ülle Tänav ütles, et lossi kapiitlisaal on vastuvõtu korraldamiseks igati sobiv koht. “Inimesed ju eeldavad, et toimumiskoht on natuke pidulikum kui tavaliselt,” märkis ta. Varasematel aastatel on vastuvõtt toimunud ka Kuressaare linnateatris ja Orissaare spordihoones, kuid sobivaimaks osutus siiski piiskopilinnus oma ajaloolise õhustikuga.

Aastaid kätlemistseremoonial heeroldi rolli täitnud raadiohääl Tõnis Kipper oli sel aastal teenetemärgi saajate nimekirjas. Teda asendas piirkonnapolitseinik ja Salme vallateatri näitleja Meelis Juhandi. Viieteistminutilise kontserdiosa sisustasid Orissaare Kannelnaised. Kümneliikmelise ansambli juhendaja Õie Pärtel oli vastuvõtul külalise rollis, aga esinemise ajaks võttis ka ise kandle kätte. “Kus ma siis oma hoolealused üksi jätan,” sõnas Pärtel.

Lühikeses kavas kõlasid põimik saarte polkadest, rahvaviis “Paradiisiliblikas” ja Albert Uustulndi “Merede süles”.

Seejärel pidas maavanem aastapäevakõne, millele järgnes teenetemärkide üleandmine. Saare maakonna vapimärgi võttis vastu mereajaloolane Bruno Pao. Teenetemärgid said rahvamuusika propageerija Õie Pärtel, Kuressaare kindlusevallide taastaja Tõnu Sepp, Kuressaare ametikooli arendusdirektor Sirje Ellermaa, Salme vallavanem Kalmer Poopuu, suvevilsandlane Väino Kaldoja, ettevõtjad Sven Lennart Alpstål ja Lembit Soe ning ajakirjanik Tõnis Kipper.

Edasi jätkus koosviibimine vabas vormis ja suupistelaudade ümber. Pidulaua kattis sel aastal Kaimo Catering OÜ. Kohalikul toorainel põhinevad hõrgutised kandsid kõlavaid nimesid nagu vürtsikilu-tiramisu või kuumsuitsu-räimekreem rukkikrõpsul, õhtu lõpuks toodi lauale toorjuustu-mustikatort.

Ruumide kaunistamise eest olid hoolitsenud Gairi Pruul ja Lillekoda. Ürituse eelarve jäi finantsnõunik Ülle Tänava sõnul viie ja kuue tuhande euro vahele ja seda finantseeriti maavalitsuse vahenditest.

Print Friendly, PDF & Email