Selgus välkkabe meister

Jaan Truu võttis tihedas konkurentsis napi võidu. ALVER KIVI

Jaan Truu võttis tihedas konkurentsis napi võidu.
ALVER KIVI

Välkkabe meistrivõistluste eelviimasel, viiendal turniiril olid liidergrupi kabetajad nii kaalukad, et teistele suurt sõnaõigust ei antud.

Võitis Jaan Truu, kogudes 9 punkti 12-st. Rein Kirst jäi maha poole ja Ivar Truu terve punktiga.

Kõik kolm parandasid oma punktiseisu halvima tulemuse mahaarvamisega. Jaan Truul oli seejärel 39, Rein Kirstul 35,5 ja Ivar Truul 34 arvestuspunkti. Kahe viimatinimetatu vahele mahtus veel Hain Vaher 34,5 arvestuspunktiga, kellele neljanda koha eest punktilisa ei tulnud.

Vaatamata päris soliidsele punktivahele, polnud veel midagi otsustatud, sest viimase turniiri puhta esikohaga saanuks Kirst juurde veel 3,5 arvestuspunkti ja jõudnuks Jaan Truule järele.

Kirstu visadus väärib tunnustamist. Alustanud viimast turniiri 0 : 2 kaotusega Heino Tammeaidile, jätkas ta väga hästi ja kogus lõpuks 7,5 punkti. Paraku piisas sellest vaid esikoha jagamiseks Ivar Truuga ning üldliider jäi püüdmata. Kolmas oli viimasel turniiril Heino Tammeaid 6,5 punktiga.

Nii mahtusid medalikolmikusse Jaan Truu 39, Rein Kirst 38 ja Ivar Truu 37 arvestuspunktiga. Järgnesid Hain Vaher 34,5, Heino Tammeaid 27,5, Jaanus Kiil 22,5 ja Villu Kallas 21,5 arvestuspunktiga.

Jaan Truu

Print Friendly, PDF & Email