GALERII: Diplomid ametikooli lõpetajatele

DISAINERID: Eile kooli lõpetanud multimeedia kujundajad (vasakult) Kaie Kiil, Kaido Reemann, Marie Anette Sannik, Magnus Niinemets, Maris Mitt, Kairo Antsaar ja Anzelika Toll. Pildilt on puudu Andris Truu. Nende rühmajuhataja on Merit Karise. TAMBET ALLIk

DISAINERID: Eile kooli lõpetanud multimeedia kujundajad (vasakult) Kaie Kiil, Kaido Reemann, Marie Anette Sannik, Magnus Niinemets, Maris Mitt, Kairo Antsaar ja Anzelika Toll. Pildilt on puudu Andris Truu. Nende rühmajuhataja on Merit Karise.
TAMBET ALLIk

Kuressaare kultuurikeskuses sai eile diplomi 93 Kuressaare ametikooli lõpetajat.

Kõige enam oli lõpetajaid kokanduse erialal, kokku 13. Maaturismi ettevõtluse diplomi sai aga vaid kaks õpilast.

Esmakordselt lõpetasid Kuressaare ametikooli toitlustuskorraldajad. Aastase õppekava eesmärk on valmistada ette vahetuse vanemaid ja tulevasi peakokkasid. Toitlustuskorraldust saavad õppima asuda vaid need, kes on varem läbinud koka, toitlustusteeninduse või muu toitlustusega seotud õppekava.

Samuti on tingimuseks kaheaastane töökogemus. Varasema õpikogemuse saab asendada ka ettevõtte soovituskirjaga, kui ettevõttel on töötaja, keda soovitakse koolitada.

Toitlustuskorralduse rühmajuhataja Irina Arhipova ütles Saarte Häälele, et tegu on uue õppekavaga tegelikult terves Eestis.

Arhipova lisas, et kellel on kaheksa aastat töökogemust, sellel on võimalik teha ka riiklik kutseeksam.

“Kindlasti on vähemalt pooled sellest ka huvitatud,” ütles ta lõpetajate kohta. Samas on ka ainuüksi koolist saadud diplom tema sõnul tööandjate jaoks suur näitaja.

Vastseid toitlustuskorralduse diplomi omanikke, keda on kokku üksteist, juhendasid ka kokad Rudolf Visnapuu, Ranno Paukson ja Risto Laanet.

“Väga heade käte all õppisid,” oli Arhipova rahul. Ta märkis, et terve grupp oli hästi õpihimuline: “Ega nad muidu oleks seda aastat ära teinud.”  Õppetöö sisaldas näiteks teiste kokkade juhendamist köögis, ürituste korraldamist ja loomulikult ka söögitegemist. Uus toitlustuskorraldajate grupp peaks alustama sügisel.

Kokku oli lõpetajaid 11 erialalt: autotehnik, dekoraator-stilist, juuksur, hooldustöötaja (koduhooldaja), kokk, multimeedia kujundaja, maaturismi ettevõtlus, hooldustöötaja (tegevusjuhendaja), pagar, turismikorraldus ja toitlustuskorraldus.


IT-mehed päästsid Disainimajaka andmed

Kuressaare ametikooli Disainimajaka serveriketaste tõrke tõttu oleks võinud kaotsi minna kahe terabaidi jagu digitaalseid andmeid, sealhulgas õpilaste koolitööd ja Disaini­majaka projektid.

Kuressaare ametikooli teabejuht Taavi Tuisk ütles eile Saarte Häälele, et andmed õnnestus siiski taastada Tallinnas arvutifirmas Ordis.

Tuisk selgitas, et suure andmemahu tõttu nõudis kõnealuste ketaste backup– (varukoopia – toim) süsteem eraldi investeeringut. “Lahendus on meil tellitud ja jõuab lähiajal kohale ka, aga Disainimajaka praegused serverikettad hakkasid enne tõrkuma,” tõdes ta.

Tuisk lisas, et ametikool on praegu oma kettasüsteeme ümber korraldamas.

Print Friendly, PDF & Email