Kihelkonna saab ehk oma perearsti

Vallavalitsus loodab juba sel suvel saada Kihelkonnale oma perearsti.

“Oleme püüdnud leida perearsti ja pereõde kohapeale ning jõudnud esialgsete kokkulepeteni,” teatas Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam terviseametile saadetud kirjas.

Aardami sõnul on perearsti vastuvõtu taasavamiseks Kihelkonnal tarvis remontida tohtri tööruumid ning vallavalitsus on valmis heas korras ruumid kindlustama. “Personali töölevõtmine ja rahastamine on terviseameti korraldada,” märgib Aardam kirjas, küsides, kas ja kuidas on võimalik perearsti ja pereõe vastuvõtt Kihelkonnal uuesti avada.

Terviseameti mullu novembri lõpus tehtud otsusega on perearstita Kihelkonna nimistule tänavu 30. juunini ajutiseks asendajaks määratud Kaalep Koppel, kes võtab patsiente vastu Kärlal.

“Põhimõtteliselt saaks uus perearst tööd alustada siis, kui dr Kaalep Koppeli leping ajutise asendajana lõpeb,” ütles Raimu Aardam Saarte Häälele. “Kui terviseamet annab positiivse vastuse, siis alustame endistes perearsti vastuvõturuumides remonti.”

Võimaliku tohtri nime ta avaldada siiski ei soovinud: “Ei taha seda asja ära sõnuda. Püüame teha kõik, et siia kohapeale inimesi saaksime.”

“Haigekassa rahastuspõhimõtete järgi on miinimumnõuete tagamiseks tehtavad kulutused kaetud 1200 isikuga nimistute puhul,” ütles terviseameti pressiesindaja Iiris Saluri.   Kihelkonna nimistu suurus on 644 kindlustatud isikut.

“Sellise suurusega nimistu ei ole iseseisvalt majanduslikult jätkusuutlik,” lausus Saluri.

 

Print Friendly, PDF & Email