Tõnis Palts võitleb unistuste kuurordi nimel Krimmis (2)

Endine riigikogu liige Tõnis Palts on üks väheseid välisinvestoreid, kes pole jätnud oma äri Krimmis ka pärast poolsaare minekut Venemaa koosseisu. Veel enam, kange saarlasena käib ta oma kümneid miljoneid dollareid väärt maatüki kaitsmiseks Krimmis kohut Sevastoopoli linna ja Venemaa kaitseministeeriumiga, kirjutas Postimees.

Paltsust võib aru saada: kui pead endale kuuluvaks õhkama panevalt ilusat ligi 20-hektarilist Musta mere äärset maatükki, siis jääb poliitika kõrvale. Tema maatükk asub venelaste jaoks legendaarse sõjasadama Sevastoopoli külje all Balaklavas.

Palts asus looduskaitsealaga piirneva tulevase kuurordi jaoks maad kokku ostma 2006. aastal ja kulutas selleks umbes kümme miljonit dollarit. Detailplaneering saadi valmis 2010. aastal ning 2013. aastast hakkas ta aktiivselt otsima Euroopa ja Aasia investoreid, kes oleksid nõus koos temaga panema Balaklava Blue nimelise kuurordi ehitamise alla ca 200 miljonit dollarit (170 miljonit eurot).

Investoritele mõeldud presentatsioonis lubab Palts ehitada selle raha eest parima wellness-kuurordi Musta mere ääres. Ilusaid plaane tegi Palts veel siis, kui Krimm kuulus Ukrainale. Pärast poolsaare üleminekut Venemaale 2014. aastal tekkis Paltsu ärile Krimmis suur ja ootamatu takistus: maatükile pani silma peale idanaabri kõikvõimas kaitseministeerium, kes tahab Krimmis enda kätte tagasi kõiki alasid, mis kuulusid kunagi Nõukogude Liidu kaitseministeeriumile.

Paar korraldust kõrgemalt poolt ja Tõnis Palts avastas, et tema unistuste kuurordi maatükk on paberil üle antud Vene kaitseministeeriumile. Eelmise aasta sügisel kaebas Palts Krimmi firma Kaskad Investments Sevastoopoli linnavalitsuse kohalikku arbitraažikohtusse. Esimene istung toimus detsembris, teine eelmisel nädalal ja asja arutamine jätkub sel kevadel.

 

Print Friendly, PDF & Email