Sangarit inspireeris Saaremaa loodus (2)

Eesti rõivatööstuse ühe lipulaeva AS Sangar kevadkollektsioon on inspireeritud Saaremaa looderannikust.

Kollektsiooni autor Jaanus Vahtra ütles Saarte Häälele, et Sangar tahab inimestele näidata, et Eestis tehakse ilusaid asju ja siin on palju ilusaid kohti, mida vaadata ja avastada. “Oma kevadsuviste särkide pildistamiseks oleme alati otsinud põnevaid kohti Eestimaa loodusest,” lisas ta.

Üks eesmärk on leida kohti, mida annaks läbi objektiivi näidata suuremalt ja mitmepalgeliselt. Fotode mõte on näidata, et see, mida tihti tuhandete kilomeetrite tagant otsitakse, on peidetud kujul tegelikult ka siinsamas Eestis olemas, selgitas Vahtra.

Saaremaa looderannik ongi Vahtra sõnul üks sellistest avastamist väärt paikadest. “Sealt sai särkide jaoks laenatud ka mitmed värvid,” märkis ta. Sangari kevadkollektsiooni särke iseloomustavad pastelselt sinised toonid ning ka punakad ja lillakad toonid.

Jaanus Vahtra meenutas, et kolm aastat tagasi sattus ta Undva pangast Kiipsaare poole, kus laius suur kivine väli, tipitud hõredalt kadakatega. “Merelt vajus peale hiiglaslik udulaam ja kõik oli korraga nagu mingis müstilises unenäos. Kogu see kant koos Tagalahega on heas mõttes hull paik,” lausus ta.

Print Friendly, PDF & Email