Andres Tinno astus tagasi (23)

PAUK LUUAVARREST: Andres Tinno (vasakul) avaldus tuli vallavolinik Ülar Tänakule (keskel) ja Villi Pihlale täieliku üllatusena. RAUL VINNI

PAUK LUUAVARREST: Andres Tinno (vasakul) avaldus tuli vallavolinik Ülar Tänakule (keskel) ja Villi Pihlale täieliku üllatusena.
RAUL VINNI

Lääne-Saare vallavolikogu eilse istungi lõpus esines vallavanem Andres Tinno ootamatu avaldusega, milles teatas, et astub tagasi, andes volikogule võimaluse moodustada uus valitsus.  

“Kui pärast valimisi kokkulepitud meeskond ei toimi ja volikogu komisjoni esimehe ja vallavanema vahel ei ole koostööd ega usaldust, siis selle tõttu ei pea vald kannatama,” ütles Tinno. Ta pidas silmas arengu- ja eelarvekomisjoni esimeest Mart Maastikku, kellega tema suhted on olnud pehmelt öeldes keerulised. Pilvitu pole olnud Maastiku läbisaamine ka tema juhitava komisjoni liikmetega.

See ilmnes näiteks eilsel vallavalitsuse uue struktuuri ja teenistujate koosseisu arutelul, kus arengu- ja eelarvekomisjoni aseesimees Ülar Tänak pidi tõdema, et komisjon ei saa otsuse eelnõu kohta arvamust anda, kuna komisjon ei olnud kvoorumi puudumise tõttu otsustusvõimeline.

“Meie töö on käinud üle kivide ja kändude algusest peale,” sõnas Tänak. “Pühapäeval küsisin Mardilt meilitsi, kas komisjon toimub, esmaspäeval tuli temalt vastus, et ta on Tais ja kutsugu mina koosolek kokku. Komisjoni liikmed polnud selleks hetkeks ühtegi dokumenti saanud,” rääkis ta.

Komisjoni koosolek toimus Tänaku korraldamisel esmaspäeval, Skype’i teel osalesid Urmo Heinam ja Mart Maastik, kohapeal olid Annela Näälik ja Ülar Tänak. Poole koosoleku pealt pidi Heinam lahkuma, veidi aja pärast katkes Skype’i-ühendus ka Maastikuga. Jäid vaid Näälik ja Tänak, kes aga ei saanud kahekesi hääletada, kuna puudus kvoorum.

“Kuna komisjoni töö on täielikult korraldamata, ei ole volikogul sellest eriti abi. See on sügav järelemõtlemise koht meile kõigile, kas sellist komisjoni, sellisel kujul, selliste liikmetega, on meile vaja,” rääkis Tänak. Ülar Tänaku sõnul peaks valitsuse ja volikogu vahel toimuma koostöö. “Ei ole võimalik olla kursis valla tegemistega, kui ise vallas ei käi, kohal viibid virtuaalselt ja kellegagi ei räägi,” kritiseeris ta Maastikku.

See oli otsekui õli tulle kallamine enne Andres Tinno avaldust, mis vähemasti enamikule volikogu liikmetest tundus tulevat täieliku ootamatusena. “See, kui me probleemidest ja eesmärkidest ei räägi, ei muuda neid olematuteks. Meie noor vald vajab edasiarendamist ja Saaremaa ühinemise protsess kaasamõtlemist. Me ei ole enam ammu väike vald ja seetõttu ei saa ka tuua paralleele olukorraga, kus me olime enne ühinemist. Suurel vallal ei ole sama struktuur, mis väikesel, ja suurt valda ei saa sama koosseisuga toimima, mis väikest,” üles Tinno oma avalduses.

“Olen alati öelnud: olla vallavanem pole minu elu eesmärk,” sõnas Tinno ja teatas soovist tagasi astuda. Ta lisas, et vallavalitsuse töö järjepidevuse tagamiseks on ta valmis tööd jätkama uue vallavanema ja vallavalitsuse nimetamiseni. “Loodan, et Lääne-Saare volikokku valitud valimisnimekirjad jõuavad kiiresti uute kokkulepeteni ning uus valitsus saab paika veel märtsi alguses ja seda ikka käesoleval aastal,” lõpetas ta.

“Nüüd on käes uute kokkulepete tegemise aeg. Vanad kokkulepped ei pidanud,” oli Andres Tinno lühike kommentaar Saarte Häälele pärast avalduse esitamist. Volikogu esimees Urmas Lehtsalu nentis, et peab hakkama uuesti läbi rääkima. “Selge on see, et kui tahame samamoodi ja samade partneritega jätkata, siis me peame midagi ette võtma,” tõdes ta.

Mart Maastikuga enne lehe trükkiminekut ühendust saada ei õnnestunud.

Raul Vinni, Mehis Tulk

 


Andres Tinno

Andres Tinno (45) valiti Kaarma, Lümanda ja Kärla valla ühinemisel tekkinud Lääne-Saare valla vallavanemaks detsembris 2014.

Enne seda oli Nasva alevivanem Tinno alates 2013. aasta juulist Kaarma vallavanem, asendades purjetamisõnnetuses hukkunud sõpra Margus Mägi. Tinno oli enne seda vallavolikogu rahanduskomisjoni esimees.

“Pean tunnistama, et ettevõtjast vallavanemaks hakkamine pole olnud lihtne ülesanne. Ettevõtjana olen harjunud oma mõtteid pärast otsuste langetamist kiiresti teostama ning harjunud, et meeskonna saan ise takistamatult komplekteerida,” on Tinno ise kirjutanud.

Print Friendly, PDF & Email