UUS! Andres Tinno astus tagasi (Lisatud Tinno pöördumine!) (22)

Muutused-tulevad

Lääne-Saare vallavanem Andres Tinno teatas tänasel volikogu istungil oma tagasiastumisest. Peamiseks tagasiastumise põhjuseks ütles ta olevat kehva koostöö volikogu arengu- ja eelarve komisjoni esimehe Mart Maastikuga.

Oma pöördumises volikogu liikmetele ütles Andres Tinno, et möödunud aastaga on jõutud enam-vähem üksteisega kohaneda ja head koostööd teha, välditud on erakondlikku ja opositsioon-koalitsioon liigitamist.

“Oleme rääkinud alati asjast ja selle sisust ning volinikud on lähtuvalt oma sisemisest arusaamast langetanud ka otsuseid. Vajadusel on vallavalitsuse liikmed andnud selgitusi ja põhjendanud üht või teist plaani, ettepanekut või tulemust. Valla valitsemisel on oluline volikogu usaldus vallavalitsuse suhtes ja volikogu koostöö vallavalitsuse meeskonnaga. Ainult nii saavad tehtud õiged otsused ja õiged valikud. Kahjuks ei ole laabunud viimased pool aastat minu koostöö arengu- ja eelarvekomisjoni esimehega. Olen olnud ise analoogse komisjoni juht, tean, mida tähendab sellise komisjoni sisuline töö. Tean, kuidas ma pühendasin iga nädal vähemalt ühe tööpäeva arutledes vallavanemaga kõikvõimalikke lahendusi ja arenguid. Minul vallavanemana täna selline tugi puudub. Tänane volikogu kohtade jaotus on siiski nn koalitsiooni kokkuleppe tulemus. Samuti vallavalitsuse koosseis on kokku lepitud selle kokkuleppega.”

Oma avalduses nentis Andres Tinno, et kui peale valimisi kokku lepitud meeskond ei toimi ja volikogu komisjoni esimehe ning vallavanema vahel ei ole ei koostööd ega usaldust, siis selle tõttu ei pea vald kannatama. Tinno märkis, et kui probleemidest ja muredest ei räägi, ei muutu need olematuks.

“Meie noor vald vajab edasiarendamist. Meie senised kogemused on kindlasti väärt Saaremaa ühinemise protsessis kaasa mõtlemiseks. Me ei ole enam ammu väike vald ja seetõttu ei saa tuua ka paralleele olukorraga, kus me olime enne ühinemist. Suurel vallal ei ole sama struktuur, mis väiksel ja suurt valda ei saa sama koosseisuga toimima, mis väikse. Uus olukord vajab teistsuguseid lahendusi ja teinekord ka kiiret otsustamist. Seega teatan, et on aeg mõelda uue vallavalitsuse ja uute kokkulepete peale volikogu töös. Olen alati öelnud: olla vallavanem pole minu elu eesmärk. Minu elu eesmärk on elada huvitavat elu ja selle piires ka rääkida ning tegutseda meie enda elukorralduses kaasa. Selleks, et seda teha, ei pea olema vallavanem. Käesolevaga teatan oma soovist astuda tagasi, et võimaldada volikogul sõlmida oma töökorralduses uusi kokkuleppeid ja moodustada uus valitsus, mis Lääne-Saare valda jõudsalt edasi arendab. Uue vallavanema ja vallavalitsuse nimetamiseni olen valmis jätkama oma kohustuste täitmist tagamaks järjepidevuse ja vallavalitsuse töö. Loodan, et Lääne-Saare volikokku valitud valimisnimekirjad jõuavad kiiresti uute kokkulepeteni ning uus valitsus saab paika veel märtsi alguses ja seda ikka käesoleval aastal.”

Andres Tinno valiti Kaarma, Lümanda ja Kärla valla ühinemisel tekkinud Lääne-Saare valla vallavanemaks detsembris 2014, kui 18 volikogu liiget hääletasid üksmeelselt Tinno poolt. Enne seda oli Nasva alevikuvanem Tinno alates 2013. aasta juulist Kaarma vallavanem, asendades purjetamisõnnetuses hukkunud sõpra Margus Mägi. Veel enne seda oli Tinno vallavolikogu rahanduskomisjoni esimees.

“Pean tunnistama, et ettevõtjast vallavanemaks hakkamine pole olnud lihtne ülesanne. Ettevõtjana olen harjunud oma mõtteid pärast otsuste langetamist kiiresti teostama ning harjunud, et meeskonna saan ise takistamatult komplekteerida,” on Tinno öeldnud

Lähemalt loe juba homsest Saarte Häälest!

Print Friendly, PDF & Email