Kiratsi kiisud vajavad hädasti raviraha (11)

uudis_kiisumiisud

Kiratsi veski juurest leitud kassipoegade silmadele on herpeseviirus sedavõrd kahju teinud, et nende ravi eest tasumiseks on tarvis heade inimeste abi.

Laupäeval jõudis “Kassikolooniad kontrolli alla” vabatahtlikeni Saaremaa lemmikloomade turvakodu appihüüd: haiged kassipojad vajavad hädasti hoiukodu. Sõbrapäeval jõudsidki Kirke, Kiira ja Kirby Tallinna sealsete vabatahtlike hoole alla ning pärast käiku loomakliinikusse selgus, et kõigi kolme silmad vajavad ravi või suisa operatsiooni.

Saaremaa lemmikloomade turvakodu vabatahtliku Edit Annusveri sõnul on kassipojad nüüdseks tõesti Tallinnas hoiukodudes ja Vilde kliiniku tohtrite hoole all. Pärit on nad Kiratsi veskist, kus on kassidega probleeme olnud juba ammu, nagu Annusveri sõnul neile nüüdseks teada on. “Eelmisel aastal toodi meile sealt kaks nii õnnetus olukorras kassipoega, et neid me ei suutnud päästa,” märkis ta. Ka praeguste kassipoegade jaoks oli üsna viimane hetk käes.

Valla toel on vabatahtlikud Kiratsi veski kassiseltskonna nüüd ette võtnud: täiskasvanud loomad lähevad pärast steriliseerimist ja kiipimist sinna tagasi, pojad ja noorukid võetakse turvakodusse.

Tallinna vabatahtlike Facebooki lehekülje “Kassikolooniad kontrolli alla” andmeil on Kiira mõlemad silmakoopad herpesekahjustuse tagajärjel tühjaks jooksnud ning kui kassipoja üldseisund paraneb, tuleb ette võtta silmakoobaste puhastamine ja õmblemine. Põletiku kontrolli alla saamiseks määrati talle lisaks antibiootikumidele täiendav ravikuur. Samuti on Kiira alakaaluline ja peab oma kehakaalu peaaegu kahekordistama.

Teise kassipoja Kirby teist silma pole kahjuks võimalik päästa ning paari nädala pärast, kui põletik on antibiootikumikuuriga kontrolli alla saadud, läheb ta silmaeemaldusoperatsioonile. Kirby ise on aga vabatahtlike kinnitusel ülimalt lustlik aktivist.

Kolmanda kiisu Kirke silmad on juba paremad, kuid vajavad siiski igapäevast puhastamist ja salvimist, nagu ka teiste loomakeste silmad ja silmakoopad. Ka Kirke sai lisaantibiootikumikuuri. Lisaks on Kirke paremas kõrvas tugev mädane põletik ning kõrva tuleb iga päev puhastada ja ravida.

See kõik tähendab, et järgnevad kuu-kaks tuleb vabatahtlikel käia kassipoegadega regulaarselt kliinikuvisiitidel. Kui põletikud on organismist läinud, on tulekul operatsioonid ja järelravi, et saada jagu kõigist probleemidest.

Nii paluvadki vabatahtlikud abi kassipoegade kliinikuarvete tasumiseks. Kiratsi kiisusid saab toetada: MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu, SEB Eesti Ühispank, a/a EE931010220047924016, selgituseks “Kiratsi kiisud”.

 

 

Print Friendly, PDF & Email