Perearstid muutsid meelt (9)

Kuressaarde uut tervisekeskust ehitada plaaninud perearstid muutsid meelt ja soovivad haiglaga koostööd teha.

Veel möödunud aasta lõpus kaalus praegu sanatooriumi Saaremaa Valss ruumes tegutsev OÜ Kuressaare Perearstikeskus tervisekeskuse ehitamist Tallinna tänavale bussijaama taga asuvale tühjale platsile.

“Vahepeal on toimunud uued arengud, oleme Kuressaare haigla uue juhiga jõudnud sarnasele arusaamale nüüdisaegsest esmatasandi tervisekeskusest ja plaanime edasist koostööd,” teatas Kerli Jaagosild OÜ-st Kuressaare Perearstikeskus linnavalitsusele saadetud kirjas. “Seega oleme hetkel oma projekti külmutanud.”

Esmatasandi tervisekeskuse rajamiseks Euroopa Liidu toetust taotleda kavatseva SA Kuressaare Haigla juhatuse liige Märt Kõlli kinnitas, et OÜ Kuressaare Perearstikeskus avaldas tõepoolest soovi tulevikus töötada Kuressaare haigla katuse all.

“Nende soov oli, et kui meie projekt ja nende kontseptsioon esmatasandi tervisekeskuse osas kattuvad, siis nad liituvad meiega,” rääkis Kõlli. “Meie kohustus on perearstidele omapoolne ettepanek visualiseerida, millega me praegu tegeleme.”

“Kuressaare perearstikeskus on perearstinduse algusaegadest töötanud ühtse keskusena ja sellisena soovime ka jätkata,” selgitas dr Jaagosild. “Kuressaare haigla uuel juhil on soov meiega koostööd arendada, pakkudes meile sobivaid tingimusi, kuid tänapäeva nõuetele vastaval pinnal.”

Jaagosilla sõnul varasem visioon, mille järgi oleksid OÜ Kuressaare Perearstikeskus tohtritele mõeldud ruumid paiknenud hajali pindadel vastremonditud hooneosas, PAK-ile ei sobinud. “Kuressaare perearstikeskus moodustab loomulikult ühtse terviku, mitte ei hõlma eraldi tegutsevaid ja majandavaid perearste.”

Kõlli sõnul hakkaks haiglasse rajatavas tervisekeskuses tööle need kuus perearsti, kellega on haigla eellepingu juba sõlminud, pluss OÜ Kuressaare Perearstikeskus tohtrid ja ülejäänud personal.

Küsimusele, kas koostöö tähendaks ka seda, et tervisekeskuse rajamise korral aitab OÜ Kuressaare Perearstikeskus haiglal katta omaosalust, vastas Kõlli, et läbirääkimistes pole veel detailideni jõutud. “See sõltub mitmest asjast, aga ilmselt jääb hoone ikkagi meie omandusse ja omaosalus haiglale kui hoone omanikule, perearstidega tekib aga üürisuhe,” lausus Kõlli.

Kuna tervisekeskuste tarvis raha taotlemiseks on aega 9. maini, siis SA Kuressaare Haigla dokumente esitama ei kiirusta. “Meil on vaja veel natuke kavandada, taotluse jaoks finantsanalüüs teha – eks seda bürokraatiat ole omajagu,” lausus Kõlli. Ta lisas, et ilmselt lüüakse käed ka Leisi vallavalitsusega, et Leisi tuleks tervisekeskuse filiaal. Praegu käivad läbirääkimised.


Haigekassa Kuressaare õendus-hooldusraha ei nüsi

SA Kuressaare Haigla sai haigekassalt pakkumuse 2016. aastal õendus-hooldusvaldkonna rahastamise osas ning summa on mullusest pisut suuremgi. “See osa oli selline, nagu ootasime, meie eelarvestrateegiaga kooskõlas,” ütles Märt Kõlli.

Kõlli sõnul pole SA Kuressaare Haigla veel alla kirjutanud ühelegi lepingule haigekassaga. “Aga juba see on suur asi, et kõik lepingupakkumused on laua peal,” leidis Kõlli.

Seda, kuidas rahastab haigekassa Kuressaare haiglat järgmisel aastal, Kõlli prognoosima ei hakanud. “See, millised on summad järgmisel aastal, sõltub käesoleva aasta kõikvõimalikest tegemistest ning sellest, kuidas üldhaiglad ministeeriumi, ministri ja haigekassa suurde pilti mahuvad. See saab olema väga põnev.”

Print Friendly, PDF & Email