Tom Rüütel astub teatrilavale (2)

Saarlane Tom Rüütel astub näitlejana lavale pimedate elust rääkivas lavastuses “Kes kardab pimedat?”

Põhja-Eesti pimedate ühingu juures tegutseva Eesti esimese pimedate ja vaegnägijate teatri Terateater lavastus esietendub Tallinnas Vaba Lava teatrikeskuses 19. veebruaril.

Tutvustuse järgi on “Kes kardab pimedat?” lugu noortest pimedatest inimestest, kes on oma elus jõudnud pöördepunkti, lugu vabanemisest, lendutõusust, oma unistuste poole liikumisest.

Tom astub lavastuses üles noormehe rollis, kes agiteerib pimedaid bändi moodustama. “Bänd saabki lõpuks kokku ja me osaleme Eurovisionil,” rääkis Tom.

Idee autor ja lavastaja on Terateatri kunstiline juht Jaanika Juhanson, näidendi kirjutas spetsiaalselt Terateatrile hinnatud näitekirjanik Martin Algus.

Terateater alustas tegevust 2013. aastal, Tom Rüütel liitus teatriga mullu sügisel. Tema oma kinnitusel oli see väga mõnus otsus.

“Mõtlesin, et kunagi sai ju näitlemisega päris pikalt tegeldud ja miks mitte seda edasi teha,” ütles Rüütel Saarte Häälele. “Sattusin sellest õigel ajal õigete inimeste juurde rääkima ja nii mind Terateatrisse võetigi.”

Tomi sõnul pole ta lavastuses publiku ette astuva seltskonna seas sugugi ainus nägija – lisaks pimedatele ja vaegnägijatele kuuluvad sinna nende nägijaist sõbrad. “Osalemine teatri töös annab mulle julgust ennast väljendada,” leiab Tom.

Tom jagas Facebookis üleskutset, paludes hooandjate abi, et lavastuse eelarves auk täita (lavastus on loovprojektide toetuskeskkonna Hooandja projekt, mis vajab rahastust – toim). “Et lavakujundus saaks üles ehitatud, kostüümid soetatud ning, kõige tähtsam, et me saaksime osta ühele meie osatäitjale uue kitarri katkiläinud vana asemele ja rentida lavapealsed kõlarid,” selgitas ta.

Print Friendly, PDF & Email