Mida toob alanud aasta valdades? (2)

Vaata ka 23. ja 28. jaanuari Saarte Häält: https://arhiiv.saartehaal.ee/2016/01/23/mida-toob-alanud-aasta-linnas-ja-valdades/https://arhiiv.saartehaal.ee/2016/01/26/mida-toob-alanud-aasta-valdades/

Küsisime Saare maakonna omavalitsusjuhtidelt, missugused on olulisemad plaanid alanud aastaks.

jaan urvet

Jaan Urvet, Ruhnu vallavanem:

Ruhnu valla 2016. aasta suurtegu on kooli renoveerimine praegustes kirikla ruumides. Loodame ehitustegevusega alustada suve algul ja suur soov on, et kool alustaks nüüdisaegsetes ruumides 2017. aasta 1. septembril. Seniks tuleb aga õpitegevust korraldada asendusruumides.

EAS-i toetuse sai Ruhnu Kultuuriait, et arendada tegevust sadama lähedal ajaloolises paadikuuris. Mais toimuvad Ruhnus saarte laste pärimuspäevad ja augustis RuhnuRahu kultuurifestival. Uuendame rahvamaja sisekujundust. Kevadel avame saare külalistele Ruhnu tuletorni ja sadamas turuleti.  Hajaasustusprogrammiga lahenduvad kahe pere veeprobleemid. Hakkame toimetama ka metsaga, et muuta metsasihid läbitavaks, et populaarne Limo rannatee saaks puhkepingid ja seljakotituristide telkimisplatsi.

Kindlasti jätkub ka saare puhastamine metalliprügist. Arendada tuleb ka turismiga seonduvaid tegevusi, Ruhnu käsitööd, suvist kultuurikava jne. Ühele plaadile koondame kõik Ruhnu laulud.

Oleme lendu lasknud ka hullu idee teha puulaevaga ringsõit meie naabermaade sadamates, tutvustamaks Ruhnu elu-olu.


Andres Hanso

Andres Hanso, Pöide vallavanem:

Vallateede seisundi parandamine, sotsiaalkorterite remont, vabatahtlike päästjate töötingimuste ja varustatuse parandamine, ettevalmistustööd vallakeskuse küttesüsteemi üleviimiseks õliküttelt taastuvenergiale, suure folk-rokk-kont­serdi korraldamine Kahutsi maalinnal, valla 25. sünnipäeva ürituste ettevalmistamine ja läbiviimine, majutusalase koolituse korraldamine vallaelanikele, talgutööde korraldamine jne.


Kalmer Poopuu

Kalmer Poopuu, Salme vallavanem:

2016. aastal on plaanitud Salme lasteaia rekonstrueerimine. Ehitatakse ümber lasteaia köök, paigaldatakse uued seadmed. Uuendatakse hoone ventilatsioonisüsteem ja osaliselt ka väliskanalisatsioon.


Tiit Põld

Tiit Põld, Torgu vallavanem:

Loodame kogukonnamaja remondi lõpetada. See oleks valdade liitumise korral oluline. Nii palju kui saame, paneme teedele mustkatet.

 

Print Friendly, PDF & Email