Linnavolikogus ühinemise osas erimeelsused (19)

Kuressaare volikogu Reformierakonna fraktsioon teatas neljapäeval volikogu istungil, et nemad panevad ühinemisele õla alla vaid ilma osavaldadeta ühe omavalitsuse puhul. Kuressaare võib saada vallasiseseks linnaks.

Sotsid on Kuressaare staatuse osas olnud samal meelel, kuid pooldavad osavaldu. IRL ei ole oma seisukohta avaldanud, kuid volikogu esimees Toomas Takkis on avaldanud arvamust, et linn peaks olema omaette omavalitsus.

Linnavolikogus võttis Reformierakonna poolt sõna Jaanus Tamkivi, kelle arvates on ühinemine Saaremaal vinduma jäänud. “Otsustamatus ja tahe kõigile meeldida on linna kunagise initsiatiivi haldusreformi küsimustes tänaseks praktiliselt täielikult nullinud,” kommenteeris Tamkivi ja lisas, et aeg oleks teha konkreetne ühinemisettepanek.

Linnapea Madis Kallas ei nõustu kriitikaga. Tema ütleb, et pigem tuleks vaadata seda, kui palju on viimase pooleteise aastaga tehtud. “Kuressaare on teinud Saaremaa ühinemise osas 1,5 aastaga rohkem, kui on tehtud eelneva 20 aasta jooksul. Ikka süüdistatakse meid iga päev, et venitame ja ei ole huvitatud,” ütles Kallas Saarte Häälele. Tema sõnul ei lase nad ennast kriitikast segada ja juba järgmisel nädalal tullakse kokku koos volikogu eestseisusega ning astutakse järgmisi samme. Kallase sõnul ei saa selles asjas aga kiirustada.

Tamkivi nentis ka, et Reformierakond toetab ühe omavalitsusega Saaremaad, mis on kõige mõistlikum variant. “See võib küll olla reformi tegemise hetkel kohati emotsionaalselt raske, kuid omavalitsusliku tasandi tõstmine maakonna tasandile on ilmselt kõige arusaadavam, lihtsam ja paremini mõistetav enamikule saarlastele.”

Tema arvates on kogu osavaldade temaatika ülearune. “See muudab juhtimise kohmakaks ning tooks kaasa mõttetut segadust ja asjatuid kulutusi nii ajas kui ka rahas,” märkis Tamkivi ja kutsus kõiki üles selgele mõistusele ja julgusele valida uus juhtimisskeem, mis kindlalt töötaks ja oleks kvaliteetne.

IRL-i Kuressaare esindus ei ole ühinemist veel arutanud. Seda tehakse järgmisel nädalal. Seejärel antakse oma arvamus ka koalitsioonipartnerile teada.

Print Friendly, PDF & Email