Noortekeskuse ehitushind pani komisjoni käärima (19)

VAIBAL: Abilinnapea Mart Mäeker pidi eile rahanduskomisjoni liikmetele selgitama, kuidas avatud noortekeskuse ehitusmaksumus ühtäkki ligemale kolmekordseks muutus. Laua taga istuvad Anne Oolup, Jaanus Tamkivi ja Tiit Sarapuu.  TAMBET ALLIK

VAIBAL: Abilinnapea Mart Mäeker pidi eile rahanduskomisjoni liikmetele selgitama, kuidas avatud noortekeskuse ehitusmaksumus ühtäkki ligemale kolmekordseks muutus. Laua taga istuvad Anne Oolup, Jaanus Tamkivi ja Tiit Sarapuu.
TAMBET ALLIK

Kuressaare linnavalitsus on uue noortekeskuse rajamise eelarvesse kirjutanud ka mitmed Kuressaare bussijaama renoveerimistööd, mis opositsiooni arvates ei peaks seal kajastuma.

Rahanduskomisjoni korralisel istungil 18. jaanuaril selgus, et varem kõneks olnud 250 000 euro asemel on linnaeelarvesse teise lugemise eel kirjutatud noortekeskuse rajamiseks 650 000 eurot. Eelarve muudatusi tutvustanud linnavalitsuse rahandusnõunik Mai Takkis summa ootamatut mitmekordistumist selgitada ei osanud.

Seetõttu tuli eile pärastlõunal kokku rahanduskomisjoni erakorraline koosolek, kuhu olid kutsutud ka abilinnapead.

Linnavalitsuse esindajad pidid valgustama, kui suur osa 650 000 eurost on otseselt seotud noortekeskuse rajamisega, millises järgus on projekteerimistööd, kes neid teeb ja millega üldse on põhjendatud investeeringu suurus 650 000 eurot.

“Niisugused suured muudatused ei tohiks enne teist lugemist tulla, suurusjärgud peaksid paigas olema,” ütles linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees ja rahanduskomisjoni liige Jaanus Tamkivi.

Ta tuletas meelde, et 250 000 eurot uue noortekeskuse maksumusena on olnud jutuks ja orientiiriks alates sellest, kui hakati kavandama Komandandi tänava noortekeskuse kinnistu müüki. Just kõnealuse kinnistu müügist saadav raha pidi minema bussijaamas noortekeskuse ruumide kordategemiseks. Täna on kinnistu endiselt müümata.

“Kuidas siis ikka nii äkitselt? Summat on tõstetud pea kolm korda, aga arutatud nagu polegi,” küsis Tamkivi. “Mis siis selle raha eest tehakse? Kas toimub suurem kinnisvararemont? Kogu bussijaama katuse soojustamine on kindlasti vajalik, aga miks on see noortekeskuse rahastamise rea peal?” lisas ta.

Linnavalitsus vastas Saarte Häälele selgituseks, et projekteeritav hooneala on 863,5 m2. Lisaks puudutab projekteerimine ka kogu hoone katuse soojustamist ja välistrasside uuendamist.

Projekteerimistööd teeb OÜ Esplan, kellega leping allkirjastati läinud aasta 16. novembril. Projekteerimise lõpptähtaeg on kuus kuud pärast lepingu allkirjastamist. Eskiislahendus on linnavalitsuse teatel kooskõlastatud ja käib eelprojekti koostamine.

Print Friendly, PDF & Email