Annika Vaher Dolomitenlaufi suusamaratonil

Annika Vaher läbis Austria kuulsal suusamaratonil Dolomitenlauf kahel päeval 42 km ja sai klassikasõidus ajaks 2.51.46 ja vabatehnikaga sõidus 2.32.17.

“Kuulun Eesti Worldloppeti klubisse ja sealt kokku pandud pundiga me maratonile sõitsime,” rääkis Annika Vaher. “On olemas sellised Worldloppeti passid, kuhu kogutakse maratoni kohta templeid. Maratone toimub üle maailma ja suusamaratone on 20. Worldloppeti masteriks saamiseks on vaja suusatada kümme maratoni, üks neist teisel kontinendil. Mina alustasin sellise projektiga 2012. aastal, mil suusatasin Vasaloppetil.”

Annika Vaheri sõnul pole väljasuusatatud kohtadel mingit tähtsust, sest võistlused on väga erineva osavõtjate arvuga. “Eks see üks elamuste otsimine on,” tunnistas ta. “Mul ei olnud mingit eesmärki, aga sain esmakordselt sellist tunnet tunda, mismoodi on sporti teha 1425 m kõrgusel. Nüüd jääme siia laagrisse, harjutan klassikat ja kolmapäeval suundume edasi Itaaliasse, kus 31. jaanuaril toimub70 km klassikamaraton Marcialonga. Eesmärgid on seotud ainult Tartu maratoniga!

 

Print Friendly, PDF & Email